Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sevimli karnaval

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı" renkli etkinlikler ve Türkiye'nin her yerinden gelenlerle Adana'yı ülke gündemine oturttu

Giriş Tarihi: 5.4.2015
Sevimli karnaval
Türkiye'nin ilk sokak karnavalı olan "Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı"nın 3'üncüsünde coşkulu etkinlikler yapılıyor. Sinema, tiyatro, müzik, medya ve edebiyat dünyasından ünlü isimlerin de katıldığı karnavalı 100'e yakın konuk gazeteci, yazar ve televizyoncu da izliyor. Yurtiçinden ve yurtdışından gelen binlerce kişinin coşkuya ortak olmak için geldiği karnaval, Adana'nın birkaç gün boyunca Türkiye gündeminde kalmasını sağlıyor. Toyota Türkiye Pazarlama A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt'un 3 yıl önce ortaya attığı fikirle başlayan "Nisan'da Adana'da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı" hiçbir siyasi, resmi ya da özel kurumun organizasyonu olmadan, tamamen imece usulü gerçekleşen bir etkinlik olarak büyük ilgi gördü. 100 binden fazla kişinin katıldığı, her yıl en az 150 etkinliğin düzenlendiği karnaval, daha 3'üncü yılında Türkiye'nin en çok konuşulan kültür-sanat etkilikleri arasına girdi. Karnaval, gördüğü ilgi nedeniyle Adana'dan Nisan ayının ilk haftası oteller doldu, havayolu şirketleri ek seferler koydu, restoranlarda yer bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

DÜNYAYA İFADE EDİYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü "Milli kültürümüzün ve evrensel kültürün temel ögelerinin öne çıktığı bir karnaval yapılıyor. Ne mutlu bize ki portakal çiçeğiyle özdeşleşen bir şehri tüm dünyaya ifade ediyoruz" diye konuştu. İlçe belediye başkanları ve Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in de katıldığı buluşma kahvaltısında, karnavala destek veren kişi ve kurumlara plaket verildi. Portakal Çiçeği Karnavalı akşam da renkli açılış korteji ile Merkez Park'taki kebap etkinliği ve Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Keremcem, Zeynep Casalini, Gülden Mutlu ve Pandora Grubu'nun sahne aldığı konserle devam etti.

ALGI ÇOK ÖNEMLİ

Bu yıl da Nisan ayının ilk günlerinden itibaren çeşitli sergi ve kültürel etkinliklerle başlayan karnaval, asıl hareketli günlerini hafta sonuna sakladı. Dün sabah Çetinel Tesislerindeki kahvaltılı buluşmada, karnaval için davet edilen sanatçılar ve gazeteciler ağırlandı. Buluşmada Adana Valisi Mustafa Büyük, "3'üncü yılında getirilen seviyesiyle, itibarlı, güçlü, bilinir, tanınır ve örnek olacak bir etkinlik gerçekleştiriyoruz. Şehirler için en önemli şeylerden biri, o şehrin algılanmasıdır. Turizm dediğimiz şeyde de kentin bir destinasyon haline gelmesinde en önemli etkenlerden biri algıdır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sevimli karnaval
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN