İki annenin ortak dramı

Giriş Tarihi: 6.4.2015
İki annenin ortak dramı
Kahramanmaraş'ta Nazife Çetintaş ile Sultan Kenger, uyuşturucu bağımlısı olan çocuklarını düştükleri bataktan kurtarmak için mücadele ediyor. Gözü yaşlı anneler, "Bizim ciğerimiz yanıyor, başkalarınınki yanmasın" diyor. Dulkadiroğlu ilçesinde yaşayan ve daha önce iki çocuklarını kanser ve kazada kaybeden Çetintaş ailesinin üzüntüsü, 24 yaşındaki diğer çocuklarının uyuşturucu bağımlısı haline gelmesiyle daha da arttı.

"ALLAH'TAN TEK DİLEĞİM"
Baba Cumali (67) ve eşi Nazife Çetintaş (57), çocuklarını kurtarabilmek için büyük çaba harcıyor. Anne Çetintaş, oğlunu uyuşturucudan kurtarmak istediğini belirterek, "Allah'tan tek dileğim oğlumun bağımlılıktan kurtulması" dedi. Baba Cumali Çetintaş da uyuşturucu kullanan evladın zorluğuna işaret ederek, diğer gençlerin uyuşturucu batağına düşmemesini temenni etti.

EVLİLİK DE ÇÖZÜM OLMADI

Aynı mahallede yaşayan Kenger ailesi de tek oğullarını uyuşturucu batağından kurtarmak için mücadele ediyor. Sıkıntılara dayanamayan baba Mehmet Kenger, geçirdiği beyin kanaması sonrasında felç olurken, anne Sultan Kenger ise şeker hastalığına yakalandı. Anne Kenger, çocuğunu kurtarabilmek için evlendirdiklerini ancak bunun da çözüm olmadığını, bir çocuğu olmasına rağmen oğlunun uyuşturucu kullanmaya devam ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki annenin ortak dramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN