On binler yürüdü

Giriş Tarihi: 6.4.2015
On binler yürüdü

Adanalılar karnavalına sahip çıktı. Portakal Çiçeği Karnavalı kortej yürüyüşüne 90 bin kişinin katıldığı, izleyenlerin ise 80 bin kişi olduğu bildirildi

Türkiye'nin ilk sokak karnavalı olan "Nisan'da Adana'da Portakal Çiçeği Karnavalı" muhteşem görüntülere sahne oldu. Kostümlü kortej yürüyüşünde on binler sokağa indi. 90 bin kişinin yürüyüşe katıldığı, 80 bin kişinin ise izlediği ifade edildi. Atatürk Parkı'nda başlayan kortej yürüyüşü Merkez Park'ta son buldu. 5 bin dilek fenerinin gökyüzüne bırakıldığı etkinlikte, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Gülden Mutlu, Keremcem, Zeynep Casalini, Pandora Grubu ve Bengü sahneye çıkarak, ağırlıklı olarak Kayahan'ın eserlerini seslendirdi.

DANS ETTİLER

Adana Valisi Mustafa Büyük, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim, karnavalın fikir babası Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, ilçe belediye başkanları, ünlü sanatçılar ve sayısı on binlerce vatandaş kostümlü kortej yürüyüşüne katıldı. Çok sayıda okul, dernek ve sivil toplum kuruluşunun yanı sıra yurdun değişik illerinden gelenlerin de iştirak ettiği yürüyüşte yüzlerine portakal çiçeği resimleri yapıp boyayan kişiler, müzik eşliğinde dans etti. Kaldırımlarda toplanan vatandaşlarla evlerinin balkonlarından korteji izleyen Adanalılar da alkışlarla coşkuya ortak oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
On binler yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN