Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşpınar: Suçluluk psikolojisinin ürünü

Giriş Tarihi: 7.4.2015
Taşpınar: Suçluluk psikolojisinin ürünü
Yolsuzluk yaptığı iddiasıyla hakkında tutuklama kararı çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi CHP'li eski Başkanı Macit Özcan'ın, "Operasyonun arkasında AK Parti ile Burhanettin Kocamaz var" şeklindeki iddialarına değinen AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, "Yapılan açıklamalar, suçluluk psikolojisi içerisinde söylenmiş sözlerdir. Böyle bir iddiası varsa ispatlasın" dedi.

BİR YARGI KARARI

AK Parti'nin MHP ile birlikte Macit Özcan'a herhangi bir operasyon yapmasının söz konusu olamayacağının altını çizen Taşpınar, "Yargı kendine göre bir çalışma yapmış ve sonucunda elindeki çeşitli bulgulara dayanarak Macit Özcan hakkında tutuklama kararı vermiştir. Yargı kararını vermediği sürece hiç kimseye suçludur diyemiyoruz ancak bu açıklama suçluluk psikolojisini gösterir. Açıklamalar, suçluluk psikolojisi içerisinde söylenmiş bir söz olabilir" şeklinde konuştu.

İSPATLAMASI LAZIM
Yargı süreci tamamlanmadan Macit Özcan hakkında "Çalmıştır, çırpmıştır, yemiştir" şeklinde söylemlerde bulunmanın doğru olmayacağını da vurgulayan Başkan Taşpınar, "Özcan, 'Bu operasyonu bana AK Parti yaptı' diyorsa, bunu ispatlaması lazım. Kendisi muhtemelen suçunu gizlemek ve kendisine yapılan operasyonu itibarsızlaştırmak için böyle bir açıklama yapmıştır. Ben bunu kendisine yakıştıramıyorum" ifadelerini kullandı. Taşpınar, adaletin mutlaka tecelli edeceğini, Özcan'ın yargıya teslim olarak bir an önce ifadesini vermesi gerektiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşpınar: Suçluluk psikolojisinin ürünü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN