'Himmet' vermedi iflasa sürüklendi

Giriş Tarihi: 8.4.2015
'Himmet' vermedi iflasa sürüklendi

Gaziantep'in Nizip ilçesinde Paralel Yapı'ya 'himmet' adı altında para vermeyi reddeden işadamının başına gelmeyen kalmadı. İflas eden işadamı, Paralel'e dava açacağını söyledi

Gaziantep'in Nizip ilçesinde Paralel Yapı'ya himmet vermeyi reddeden işadamı Mehmet Kılıçparlar'ın başına gelmeyen kalmadı. Paralel polisler tarafından, sahibi olduğu atık yağ geri dönüşüm tesisine defalarca baskın yapıldığını öne süren işadamı, kaçakçılıkla suçlandığını anlattı. Kılıçparlar, "Tesisimde bulunan tüm yağlara el konuldu. İflasa sürüklendim" dedi.

AYDA 5 BİN 500 TL İSTEDİLER

Paralel Yapı'nın Nizip imamı olarak bilinen kişinin fabrikaya gelip, her ay düzenli olarak kahvaltı toplantısı düzenlediğini belirterek kendisini de bu kahvaltıya davet ettiğini söyleyen Kılıçparlar, "Her ay 5 bin 500 lira aidat ve bir adet kurban talep etti. 'Bizim her ay bu kadar bağışı yapacak gücümüz yok' diyerek, benden istedikleri talebi reddedince olanlar oldu" diye konuştu.

İZİNLİ TESİSE MÜHÜR
Bu olayın ardından Paralel polislerin harekete geçerek sahibi olduğu tesise baskın düzenlediğini ve kendisini kaçak akaryakıt üretmekle suçladığını öne süren Kılıçparlar yaşadıklarını şöyle anlattı: Arama kararının saati 16.30 olmasına rağmen öğle saatlerinde tesisimizi bastılar. Tonlarca atık yağa el koydular. Valilik ve bakanlıktan alınan izinle faaliyet gösteren tesisimizi de mühürlediler.

4 AYDA 7 BASKIN YAPILDI

Alınan numunelerin gönderildiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile EPDK sonuçlarının temiz çıktığı ve kaçak akaryakıt üretiminin söz konusu olmadığına dair verilen rapor üzerine fabrikayı açtığını söyleyen işadamı, "Açtığım gün polis yine baskın yaptı. Bu sefer yed-i emin olarak 44 ton atık yağa el koydu. 4 ayda tam 7 kez fabrikamı bastılar. Üretim yapamayınca iflas ettim" diye dert yandı.

"HESAP VERECEKLER"
3 yıldır verdiği hukuk mücadelesini kazandığını ve paralel polislerin isnat ettiği suçlardan beraat ettiğini belirten Kılıçparlar, "Kendilerine istedikleri parayı vermediğim için başıma bunlar geldi. Beni yıldırmak için yapmadıklarını bırakmadılar. Hepsini Allah'a havale ediyorum ama hukuk mücadelem sürecek. Haklarında dava açacağım. Adalet önünde hesap verecekler" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Himmet' vermedi iflasa sürüklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN