Mersin Büyükşehir iş yapmayan bir kurum

Giriş Tarihi: 8.4.2015
Mersin Büyükşehir iş yapmayan bir kurum
AK Parti Mersin İl Başkanı İsmail Taşpınar, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın geride kalan 1 yıllık görev süresi içerisindeki hizmetlerini değerlendirdi. Taşpınar, "Göreve geldiği günden bu yana hiçbir olumlu icraatına tanık olmadık. Kavgacı bir tarzı var. İnsanlara sıkıntı yaratıyor" dedi. İl Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan İsmail Taşpınar, Kocamaz'ın hizmet toplantısında yaptıklarını değil de yeni bir seçime giriyormuş gibi yapacakları projelerini anlattığını belirterek şunları söyledi:

YENİ İŞSİZLER
"Kocamaz, belediyedeki kadrosunu deneme-yanılma yoluyla oluşturdu. Belediyeye ait Kırmızı-Lacivert İşhanı'nı depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle boşaltan ancak herhangi bir iyileştirme yapmadan buraya belediyenin daire başkanlıklarını yerleştirdi. Kocamaz, belediye çalışanlarını işten çıkarmasıyla yeni işsizler ordusu oluşturdu. İşe alınan yeni çalışanlar ise basın mensuplarını dövdü". Kocamaz'ın sürekli belediyenin kâr ettiğini anlattığını kaydeden İsmail Taşpınar, belediyelerin kâr etmek için değil hizmet vermek için çalıştığını belirtti.

VATANDAŞ MAĞDUR

MEŞTİ'nin tam anlamıyla faaliyete geçmediğine işaret eden Taşpınar, "Geldiğimiz noktada otogar esnafı, ihaleyi alan firma ve en önemlisi vatandaşlar mağdur oldu. Bu yönetim anlayışı insanların sıkıntı çekmesine neden oldu" diye konuştu. Başkan Kocamaz'ın parkomat sistemini kaldırmasıyla park çilesinin yeniden başladığını dile getiren Taşpınar şöyle dedi: "Tulumba Köprüsü'nün yıkım kararı alındı ancak şehrin kritik noktalarındaki trafik sıkışıklığını giderecek çalışmalar henüz yapılmadı. Köyden mahalleye dönüşen yerlerde MESKİ'nin su fiyatlarına zam yapması da önemli bir icraat oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Büyükşehir iş yapmayan bir kurum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN