Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'li Savaş'a eleştiri yağmuru

Giriş Tarihi: 9.4.2015
CHP'li Savaş'a eleştiri yağmuru

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Lütfü Savaş'ı eleştirerek, "Hatay Büyükşehir'de un var, şeker var, yağ var ama helva yapacak usta yok" dedi

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı eleştiri bombardımanına tuttu. Meclis toplantısında 2014 faaliyet raporunun görüşülmesi sırasında konuşan Kimyeci, raporun zerzevatı ve salçası bol, ancak içinde eti olmayan dürüme benzediğini söyleyerek "Hatay Büyükşehir Belediyesi'nde un var, şeker var, yağ var ama helvayı yapacak usta yok" dedi.

RAPOR ARAKLANMIŞ

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Büyükşehir'in bütçesinin 350 milyon 409 bin lira giderinin ise 123 milyon 712 bin lira olduğunu vurgulayarak, "Bu rakamın 42 milyonu da zaten personel gideridir. Bütçe gerçekleşmesi yüzde 35'lerde kalmıştır. Buna rağmen gelir bütçesi 309 milyon 561 bin lira olarak gerçekleşmiştir. Arada vatandaşa hizmete ve yatırıma dönüşmeyen 185 milyon 848 bin lira var. Hatay halkı Büyükşehir Belediye Başkanı tarafından aldatılıyor" iddiasında bulundu.

HİZMETTEN UZAK KALINDI
2014 yılında yatırımların yapılmadığını ve hizmetten uzak kalındığını iddia eden Kimyeci şöyle devam etti: Bütçede fazlalık var ama siz çıkıp, 'paramız yok, hizmet üretemiyoruz' diye yakınıyor, suya yüzde 400'lere varan zam istiyorsunuz. Bir yıldır ağlayarak vakit geçirdiniz. Her gün bir yerde kahvaltı yapmakla, mercimekli aş, biberli ekmek yemekle, laf kalabalığı yapmakla bu işler olmuyor. Hatay halkı hizmet ve yatırım bekliyor. Yollarının, parklarının onarılmasını, yenilenmesini bekliyor. Yepyeni tesisler, alt geçitler, üst geçitler, köprülü kavşaklar bekliyor. İçme suyu fiyatlarının zorlanmadan ödeyebileceği makul seviyelere gelmesini bekliyor"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'li Savaş'a eleştiri yağmuru
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN