Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Hastalar ve yaşlılar karşı tarafa geçemiyor

Giriş Tarihi: 10.4.2015
Adana'dan okurumuz İbrahim Karındaş yaya yolu ile ilgili bir sıkıntısını dile getirmiş. Diyor ki; "Mithatpaşa Mahallesi sakinleri olarak bir sorunumuz var. 58064 Sokak'ta oturmaktayım. Groseri ve İş Bankası'nın sol tarafındaki Alparslan Türkeş Metro köprüsünün altındaki yaya yolu çok tehlikeli. Buradan çok hızlı geçen araçlar, karşıdan karşıya geçebilmek için çabalayan yayalar var. Yaya geçişi hiç düşünülmemiş. İnsanlar karşıdan karşıya koşarak geçmeye çalışıyor. Maalesef yaşlılarımız, hastalarımız geçemiyorlar bile. Az ileride sinyalizasyon var. Burada araçlara kırmızı ışık yandığını düşünelim, Kıyıboyu'ndan Alparslan Türkeş Bulvarı'na geçen araçlara serbest geçiş hakkı var. Yayaların yine aynı şekilde karşı tarafa geçmesini zorlaştırıyor. İnanın çok fazla kaza meydana geliyor. Mithatpaşa Mahallesi sakinleri olarak bahsettiğim yere bir yaya ışığı veya üst geçit yapılmasını istiyoruz." Umarım dikkate alınır.

CAMİLERİMİZ ARTIK PIRIL PIRIL
Adana'nın Yüreğir ilçesinden M. Koyuncu isimli okurumuzdan bir teşekkür var. Diyor ki; "Yüreğir ilçesine bağlı Belören köyünde oturuyorum. Başkanımız Mahmut Çelikcan'a çok teşekkür ediyorum. Sebebine gelince cami temizliği projesi sayesinde artık camilerimiz pırıl pırıl oldu. Uygulamanın Yüreğir'e bağlı tüm köylerde yapıldığını öğrendim. Camilerimizde son derece temiz ortamda huzur içinde ibadetimizi yapabiliyoruz. Böylesine güzel bir projeye katkı koyduğu için başkanımıza ve özveriyle çalıştığını gözlemlediğimiz ekibine teşekkür ederiz." Eleştiri olduğu gibi beğenileri de köşemizde değerlendiriyoruz. Okurumuzun teşekkürünü de yayınladık.

GÜLMECE
Temel ne zaman balığa çıksa, pantolonunun paçaları ıslak dönermiş. Niye diye sormuşlar. "Paluk tutarken sıkılayrum, Sigara içeyrum. Pitince sigarami tenize Atip, pasip söndüreyrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Hastalar ve yaşlılar karşı tarafa geçemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN