Ayın 14'ü gibi güzel bir liste

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, AK Parti Adana milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. Seçim startını veren Bakan Çelik, "Seçime hazırız demokrasi şölenine hazırız" dedi

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Ayın 14'ü gibi güzel bir liste
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 7 Haziran seçimlerinde yarışacak AK Parti Adana milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıtarak seçim startını verdi. AK Parti'nin Haziran'da yapılacak genel seçimlerde yine Türkiye'ye birincilik damgasını vuracağına inancının tam olduğunu belirten Bakan Çelik, "Bu listeden 14 milletvekili istiyoruz. Niye? Hani Anadolu'da bir laf vardır. Ayın 14'ü gibi güzel diye. İşte bizim listemiz de ayın 14'ü gibi güzel bir liste" dedi.

"SEÇİME HAZIRIZ"
Açıklanan listenin toplumun her kesiminden kabul gördüğünü ve Adana'daki diğer partilerin içerisinde en güçlü listeye AK Parti'nin sahip olduğunu vurgulayan Bakan Çelik, "Demokrasi şölenine hazırız. Bu seçimler, demokrasi tarihi açısından bir dönemeç olacak. İnşallah, 7 Haziran'da partimiz Türkiye'ye yine birincilik damgasını vuracak. Adana teşkilatı olarak ta biz, Türkiye genelinde en çok oy alan iller arasında ilk sıraya oturacağız. Bunun için hepimiz hazırız. Çok çalışacağız" diye konuştu.

SESSİZ DEVRİM

AK Parti'nin 12 yılda Türkiye'de sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini belirten Bakan Çelik, AK Parti kadrolarının 120 yılda yapılanı 12 yılda Türkiye'ye verdiğini söyledi. Bakan Çelik şöyle devam etti: "Türkiye'nin her kesiminden, her sınıfından, her yaş grubundan, her ekonomik katmanından oy alan bir partiyiz. Türkiye markası olan AK parti, dünya markası da olacaktır. AK Parti kadroları ülkemizi 2023 hedefine ulaştıracak isimlerden oluşmaktadır. Yeni Türkiye için adres AK Parti'dir"

"HALKIN SESİNE KULAK VERDİK"
Eskiden Türk siyasi hayatının çok kötü bir geleneği olduğuna işaret eden Bakan Çelik, "Bunlar ne diye soracak olursanız söyleyeyim. Eskiden siyasiler iktidara gelinceye kadar olmadık vaatlerde bulunur ancak iktidara geldikten sonra halka verdikleri sözü unuturlardı. Onun için de istikrar olmazdı, Türk halkı inim inim inlerdi. Bu geleneği AK Parti kadroları yıktı. Her seçim sonrasında halka verilen sözler tek tek yerine getirildi, halkın talepleri dinlendi, istedikleri yerine getirildi" şeklinde konuştu.

ADANA AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI
1. Necdet Ünüvar
2. Fatma Güldemet Sarı
3. Sadullah Kısacık
4. Talip Küçükcan
5. Mehmet Şükrü Erdinç
6. Esra Yalvaç
7. Mehmet Can
8. Mustafa Çalışkan
9. Asuman Tekin
10. Kasım Pamuk
11. Mehmet Faruk Bozkurt
12. Ramazan Demir
13. Mehmet Ay
14. Hasan Berzan Toprak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayın 14'ü gibi güzel bir liste
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN