Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozkurt: Gelecek yıl daha büyüğü olacak

Portakal Çiçeği Karnavalı'nın fikir babası Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, gelecek yılın karnaval hazırlıklarına başlandığını söyledi

Giriş Tarihi: 12.4.2015
Bozkurt: Gelecek yıl daha büyüğü olacak
Türkiye'nin ilk sokak karnavalı olarak kabul edilen "Nisan'da Adana'da- Portakal Çiçeği Karnavalı" bu yıl muhteşem etkinliklere sahne oldu. Türkiye'nin her yerinden hatta yurt dışından bile katılımların olduğu karnavalın gelecek yıl çok daha büyüğünü ve görkemlisini yapmak için şimdiden kolları sıvadıklarını söyleyen Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, "Bütün emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten çok samimi ve muhteşem günler geçirdik" dedi.

KAYITLARDA OLAY YOK

Karnaval ile ilgili duygularını yansıtırken çok zorlandığını söyleyen karnavalın fikir babası Ali Haydar Bozkurt, "Hangi birinden bahsedeceğini bilemiyor insan. Komite olarak yıllardır ortaya koyduğumuz emeğin, beklenilenin de üzerinde karşılığını bulması, Adana halkının bu karnavala böylesine sahip çıkması inanılmaz" dedi. Bozkurt, "Adana sokaklarında tarihinin en büyük kalabalığı yaşanırken, polis kayıtlarına geçen hiçbir asayiş olayının olmaması bizi çok mutlu etti" diye konuştu. Üç yıl önce karnaval için çağrı yaptıklarında çok umutlu olmadıklarının altını çizen Bozkurt şöyle devam etti: İlk yıl kortej yürüyüşüne giderken öyle heyecanlıydım ki, 'ya kimse gelmezse' diye düşünüyordum. Stadyumun köşesini dönüp de oradaki kalabalığı görünce gözlerimin yaşardığını hatırlıyorum. O güvendiğim Adana halkı çağrımızı karşılıksız bırakmamıştı. Bunun bir sevgi işi olduğunu, Adana için yapıldığını anlamış ve en samimi desteği vermek için o alanı doldurmuştu.

150 BİN KİŞİYE KONUŞTUM

Bu yıl kostümlü yürüyüşüne 90 bin, izleyenlerin ise 80 bin kişi olduğunu, kortej sonrası Merkez Park'ta toplananların sayısının ise 150 bini aştığını belirten Ali Haydar Bozkurt, "Adana ağzı ile 'yağmur değil daş yağsa gelirik' diyenler alanı doldurmuştu. Çok duygulandım. Kalabalıklar önünde konuşmaya alışkın biriyim ama itiraf ediyorum ki hayatımda ilk defa 150 bin kişiye konuştum. Bizi yalnız bırakmayan herkese, 'Nisan'da Adana'da' olmaya koşanlara gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

PORTAKAL ÇİÇEĞİ AÇACAK
Karnavalın Adana halkının olduğunun altını çizen Bozkurt, "Gelecek yıl karnavalın çok daha büyüğünü yapmak için kolları sıvadık. Bu yıl yaşanan aksaklıkları oturup gözden geçireceğiz. Önerilerin hepsini dikkate alacağız. Bu yıl anladık ki artık kent merkezi bize dar geliyor. Karnavalı daha geniş platformlara taşımak için çözüm arayacağız. Bize Adana'nın yürekten destek vereceğine inancım tam. Yıllar sonra belki biz olmayacağız ama Nisan'da Adana'da portakal çiçeği açmaya devam edecek. Bu şenlik nesiller boyu kutlanacak, insanlar sevgi şemsiyesi altında toplanacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozkurt: Gelecek yıl daha büyüğü olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN