Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'e dev meydan geliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Defterdarlık ve Kamil Ocak Stadı'nı yıkarak 300 bin metrekarelik dev bir meydan yapacak

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Gaziantep'e dev meydan geliyor
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentin en büyük meydanı olan Demokrasi Meydanı'nı, içine Valilik ve Defterdarlık binaları, Vergi Dairesi Başkanlığı ve Kamil Ocak Stadı'nı da alacak şekilde genişleterek 300 bin metrekarelik yeni bir kent meydanı oluşturmayı planladıklarını söyledi. Şahin, çalışmalara başladıklarını, bir süre içinde somut adımlar atılacağını bildirdi.

SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Başkan Fatma Şahin, kent insanının görüşleri doğrultusunda öncelikli sorunların çözümüne başladıklarını, öncelikli olarak kentin ulaşım master planını ihaleye çıkardıklarını belirtti. Şahin, "Ana plan olmadan ne yaparsanız yarın yetersiz kalır. Tabii plan çıkana kadar bekleyemeyecek durumda olan çalışmaları hemen başlatarak o konudaki sorunları çözmeye başladık" diye konuştu.

'TİCARİ ALAN' YANLIŞ OLURDU
TOKİ'nin Beylerbeyi bölgesinde yaptığı stadyuma karşılık Kamil Ocak Stadı'nın mülkiyetini aldığını, stadının yerinin konut veya ticari alan olması konusunda ilk dönemde görüşler olduğunu anımsatan Şahin, "Milletvekili arkadaşlarım ve dönemin yerel yöneticileriyle buna karşı durduk. Oranın yoğunluk getirmesi kent için zararlı olur. O nedenle stadın yerinin de meydan olmasını istiyoruz" dedi.

DEV BİR ALAN ÇIKACAK

Stadın yerinin Demokrasi Meydanı'na katılmasını istediklerini ancak daha geniş bir meydan için de çalışmalarının olduğunu belirten Şahin, "Kısa bir süre önce AVM alanını meydana dahil ettik. Gaziantep Valiliği ve Defterdarlık binaları da meydanla komşu ve mevcut nüfusa yetmiyor. İki bina ile karşıdaki eski Vergi Dairesi Başkanlığı binasını da yıkıp meydana dahil ederek 300 bin metrekarelik devasa bir alan elde etmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Yeni meydanın devasa bir alan olarak çocuklar, gençler ve toplumun tüm kesimleri için bir cazibe merkezi olacağını kaydeden Başkan Şahin, "Düzenlemedeki bir amacımız da Gaziantep'in bölge turizmi için merkez olmasını istememiz. Gaziantep mevcut kültürel varlıklarıyla çok önemli bir şehir, yapılacak düzenlemelerle daha yaşanabilir kent de olursa cazibesi daha da artacaktır" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'e dev meydan geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN