'Şeref projem' dedi 40 milyon çöpe gitti

CHP'li Macit Özcan döneminde yapılan ve yaklaşık 40 milyon lira harcanan Denizpark yıkılacak. halkı, "Kamu kaynaklarını çarçur edenden hesap sorulsun" diyor

Giriş Tarihi: 13.4.2015
'Şeref projem' dedi 40 milyon çöpe gitti
Büyükşehir Belediyesi'nde 2011-2014 yılları arasında yapılan ihalelere fesat karıştırıldığı, rüşvet alıp verildiği, suç delillerinin karartıldığı gerekçesiyle düzenlenen operasyonda yakalanamayan ve hakkında tutuklama kararı bulunan CHP'li Macit Özcan döneminde 40 milyon lira harcanarak yaptırılan Denizpark yakında yıkılacak. Suç örgütü lideri olduğu iddia edilen CHP'li Macit Özcan'ın, 'Şeref projem' dediği tesisin kentin kuzeyine taşınması için de yaklaşık 5 milyon lira harcanacağı bildirildi. Mersin halkı, kamu kaynaklarını çarçur edenlerden hesap sorulmasını istedi.

KUZEYDE YER ARANDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından hizmete açılan Denizpark'ın yapımı öncesinde Mersin'de vatandaşlar ve sivil toplum örgütlerinden tepki gelmişti. Halkın gösterdiği tepkiye aldırış etmeyen CHP'li Macit Özcan, denizi doldurarak projeyi 40 milyon lira harcama ile hayata geçirdi. 2011 yılında inşaatına başlanan ve 2013 yılında hizmete açılan Denizpark, Danıştay'ın verdiği nihai kararla yıkılacak. Göreve geldikten sonra Denizpark'ın yıkım kararı ile karşılaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, kamu parasını kurtarmak için kentin kuzeyinde yer aradı.

KAYNAKLAR HARCANDI

Kocamaz'ın girişimleri sonucu Denizpark'taki aletler yeni yerine taşınacak. Ancak taşıma ve yeni yerin düzenleme çalışması için de 5 milyon liralık bir harcama yapılacağı bildirildi. İçerisinde restoran, kafeterya, bar, çok amaçlı salonun yanı sıra yüzme havuzu ve aquapark bulunan projenin yasalara aykırı yapıldığı için yıkılacak olmasına tepki gösteren Mersinliler, "Bizim alın terimizle kazanıp ödediğimiz vergiler çarçur edilmiş. Bunun hesabı sorulmalı. Kamu kaynaklarını babasının malı gibi harcayanlardan bu paralar geri alınmalı" dedi.

HÜRRİYET'İN YANLI YAYINI

Mersin'de son yapılan yolsuzluk operasyonu dosyasında yer alan Denizpark ile ilgili mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararını kaldırmak için Macit Özcan'ın her yolu denediği ancak başarılı olamadığı bildirildi. Öte yandan 2003 yılında Ankara'da AK Partili Keçiören Belediyesi tarafından 27 milyon lira harcama ile yaptırılan Cumhuriyet Kulesi'nin yıkım kararını "27 milyon çöpe" başlığı ile manşetine taşıyan Hürriyet'in, CHP'li Macit Özcan'ın 40 milyonu çöpe atmasını 'es geçmesi' dikkatlerden kaçmadı. Mersinliler, "Hürriyet taraflı yayın yapmaktan vazgeçmeli" dedi.

VATANDAŞLAR NE DEDİ

İbrahim Kocaman (60): Denizin kenarına Aquapark yapılır mı? Gereksiz bir tesise 40 milyon TL harcandı? Yazık günah. Biz zorluklarla geçiniyoruz. Bu para cebimizden çıkıyor. Büyükşehir gereksiz harcama yapacağına yolumuzu yapsaydı, içme suyu getirseydi.
Hayrettin Gürbüz (62): Şimdi bu tesisi yaptılar. 40 milyon lira da harcadılar. Mahkeme yıkım kararı verdi. Peki, bu para buraya harcayanlardan geri alınacak mı, yoksa yapanın yanına kâr mı kalacak?
Gökhan Demir (24): Mersin gibi güzel sahilleri olan bir kente böyle tesise gerek var mı? Oysa 40 milyon liraya binlerce kişinin çalışacağı fabrikalar kurulabilirdi. Mersin'de işsizlik azalırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şeref projem' dedi 40 milyon çöpe gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN