Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir'e 2014'te 51 milyonluk yardım

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, ilçede sadece 2014 yılında toplam 51 milyon 252 bin liralık sosyal yardım yapıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 13.4.2015
Yüreğir'e 2014'te 51 milyonluk yardım
Adana Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi'nde bir konferans verdi. Yüreğir'deki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın çalışmaları hakkında bilgi veren Kaymakam Subaşı, "Sadece 2014 yılında Yüreğir'de, farklı kalemlerde toplam 51 milyon 252 bin liralık sosyal yardımda bulunuldu. Bunların 21,5 milyon liralık kısmını, engelli ve engelli yakını aylıkları oluşturdu" dedi.

DAĞITIM ADALETLİ YAPILIYOR

Subaşı'nın konferansını, Vali Yardımcısı Azmi Yeşil, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, Yüreğir Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sadık Tatar da izledi. Kaymakam Subaşı, 'sosyal devlet' kavramının hukuki ve tarihi boyutunu açıklayarak başladığı konuşmasında daha sonra Türkiye'deki duruma değinip son yıllarda yapılan hukuki düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Subaşı, artık teknolojinin de yardımıyla devletin, vatandaşlar hakkında hızlıca bilgiye ulaş��p yardım dağıtımını adaletli olarak yapabildiğini söyledi.

OKULLAŞMA ORANI ARTTI

Yüreğir'deki çalışmalar hakkında da bilgi veren Kaymakam Subaşı, aralarında yüksek lisans ve doktoralı çalışanların da bulunduğu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekibinin on binlerce kişiye yardım ulaştırdığını kaydetti. Eğitim konusundaki çalışmalar hakkında da bilgi veren Turgut Subaşı, "Okul öncesi eğitimde 2010 yılında yüzde 48 olan okullaşma oranını, 2014 itibariyle yüzde 78'e çıkardık. İlköğretimde ise yüzde 99,47 düzeyindeyiz. Ortaöğretimde de yüzde 93'ü yakaladık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'e 2014'te 51 milyonluk yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN