AK Parti'den coşkulu start

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'nda bölgenin milletvekili adaylarını tanıtarak seçim startını verdi

Giriş Tarihi: 16.4.2015
AK Parti'den coşkulu start
Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Seçim Beyannamesi ve Aday Tanıtım Toplantısı'nda konuştu. Ankara Spor Salonu'ndaki coşkulu toplantıda konuşan Başbakan Davutoğlu, "Bizim davamız bir vefa davasıdır, bir erdem, bir ahlak davasıdır. Siyasi rant veya ekonomik rant davası değildir. Bu emaneti omuzlarımızın gücü yettiğince geleceğe, gelecek nesillere taşıyacağız" dedi. Davutoğlu, konuşmasına, "AK Parti kadroları, milletin sesi olmaya var mısın?" sorusunu yönelterek başladı.

SİYASİ BİR PARTİ DEĞİL

Milleti ve partilileri selamlayan Davutoğlu, "Değerli dava arkadaşlarım, AK Parti kadromuzun değerli neferleri, bugün sizlerin huzurunuzda sadece bir genel başkan olarak değil, aynen sıradan bir nefer gibi beyaz kefenini giymiş Alparslan gibi çıkıyorum" dedi. AK Parti'nin sıradan tarihi bir konjonktürde çıkmış bir siyasi parti olmadığını vurgulayan Davutoğlu, "AK Parti, tarihi bir yürüyüşün bugünkü tecessüm etmiş halidir" diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:

6 BİN 223 ADAY YARIŞTI
"14 yıl içinde AK Parti kadroları, her aşamada erdemliler hareketi olduğunu ortaya koydu. Bu kadrolar içinden küskünler bekleyenler oldu, 'yol değiştirecek ve parti içinde ihtilaf çıkaracak' diye bekleyenler oldu ama görüldü ki AK Parti kadroları her şeyden önce bir erdemliler hareketinin neferleri olduklarını her fırsatta gösterdi. Yoğun bir tempoyla son 2-3 hafta içinde gece gündüz 6 bin 223 aday arasından onlar kadar kıymetli ve onlarla birlikte anılacak 550 adayı seçmeye çalıştık. Bütün aday adaylarına teşekkür ediyorum.

İNSAN ONURU ODAKLI
Seçim beyannamesinin odağında insan onuru olduğunu kaydeden Davutoğlu, "Her bir vatandaşımızın bu kalkınma döneminde insan onuruna yakışır bir hayat sürmesi için gereken hamleleri yapmaya kararlıyız. Ama bu seçim beyannamesinde aynı zamanda milletimizin onuru vardır. Yani 2002'de birkaç yüz milyon dolara muhtaç bırakılan, 70 sentlere vaktinde muhtaç bırakılan onurlu bir milletin bir daha IMF kapısına gitmemesi için, tanklarını, toplarını başkalarından hibe alan onurlu bir milletin bir daha kimseden hibe dilenmemesi için, güçlü ve kudretli bir Türkiye Cumhuriyeti devleti inşa ediyoruz. Bu bir inşa beyannamesidir" dedi.

6 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
AK Parti'nin 350 sayfalık, "7 Haziran 2015 Genel Seçim Beyannamesi" 6 ana bölümden oluşuyor, bölümler içerisinde alt bölümler yer alıyor. 1. bölüm, 'Demokratikleşme ve yeni Anayasal sistem'; 2. bölüm 'insani kalkınma ve nitelikli toplum'; 3. bölüm, 'istikrarlı ve güçlü ekonomi'; 4. bölüm 'bilim, teknoloji ve yenilikçi üretim'; 5. bölüm, 'yaşanabilir şehirler, sürdürülebilir çevre'; 6. bölüm ise 'vizyoner ve öncü ülke' başlıklarını taşıyor. Başbakan Davutoğlu, beyanname hakkında bilgiler verdikten sonra milletvekili adaylarıyla birlikte podyumda partilileri selamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den coşkulu start
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN