Suçlanan Başkan: Kumpas kuruldu

Belediye başkan yardımcısının vurulmasını azmettirdiği iddiasıyla hakim önüne çıkan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, suçlamaları kabul etmeyerek, olayın kumpas olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 16.4.2015
Suçlanan Başkan: Kumpas kuruldu
Adana'da 30 Eylül 2014 tarihinde Çukurova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Selek'e yönelik silahlı saldırıda tetikçileri azmettirdiği iddiasıyla yargılanan CHP'li Belediye Başkanı Soner Çetin, olayın kumpas ve şantajdan ibaret olduğunu ileri sürerek suçlamaları kabul etmedi. Tutuksuz Ferdi İlboğa (31) ise Çetin'in kendisini azmettirdiğini ve tetikçisi olduğunu tekrarladı. Ferdi İlboğa'nın sözlerini yalanlayan diğer sanık Fatih Sermisakçi, olayın Çetin'in üzerine yıkılmak istendiğini söyledi.

"KUMPAS VE ŞANTAJ"
Adana 25. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davada hakim karşısını çıkan Belediye Başkanı Soner Çetin olayın kendisinden 500 bin TL haraç isteyen Ramazan A. ile akrabası sanık Ferdi İlboğa tarafından kurgulanıp, uygulandığını ileri sürdü. Başkan Çetin, "Bana kardeşim kadar yakın olan Mustafa Selek'i istesem bir imza ile görevden alırdım. Vurdurmam için bir neden yok. Belediyeden haraç almak isteyenlerin önü kesilince böyle çirin bir kumpasa başvurdular" diye konuştu.

SONER ÇETİN'İ SUÇLADI

Tutuksuz sanık Ferdi İlboğa ise Başkan Çetin'i yalanlayarak, "Mustafa Selek'in kendisi hakkında sağda solda konuştuğunu söyleyerek ayaklarına 3-4 el sıkmam konusunda talimat verdi. Ben de çocuklarına acıyıp, makamına sıktım. Çetin, daha önce de 'Aytaç Durak'ın ayağına sık. Önümüzden çekilsin' demişti. Ben Soner Çetin'in tetikçisiyim. Teyzemin kocası olan Ramazan A.'nın olayla ilgisi yok. Şantaj yaptıysak neden olayın ardından geçen 9 gün içerisinde şikayetçi olmadı" dedi.

"OLAYI BAŞKANA YIKALIM"
Tetikçi olduğu iddia edilen sanığı kaçırdığı ileri sürülen Fatih Sermisakçi'nin, "Ramazan A., bana 2 bin lira verdi. 150 bin lira daha vereceğini söyledi. Ferdi'nin Selek'i vurup suçu Çetin'e atacaklarını, karşılığında da 500 bin lira alacaklarını söyledi. Ben de Ferdi'yi arabamla belediyeye götürdüm sonra da kaçırdım" dediği öğrenildi. Mustafa Selek sanıklardan şikayetçi olduğunu ifade etti. Bunların dışında ifadesine başvurulan 2 tanık, olayın tamamen bir kumpas olduğunu ileri sürdü.

"ADALETE GÜVENİYORUZ"
Duruşma sonrası habercilere açıklama yapan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin "Bu dosyada, kumpas, iftira, şantaj, tehdit, silahlı saldırı ne isterseniz var. Biz adalete güveniyoruz. Mutlaka tecelli edecek, suçlular cezasını çekecek. Biz, tüyü bitmemiş yetimin hakkının bekçisi olmaya devam edeceğiz. Çara-çakala kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Şeffaf belediyeciliğimiz devam edecek. Biz yine halkımızın huzurlu ve mutlu bir kentte yaşaması için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suçlanan Başkan: Kumpas kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN