Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göz kapağı sorunları 20 dakikada çözülüyor

Oküloplastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kemal Turgay Özbilen, göz kapağı sorunlarının oküloplastik cerrahiyle 20 dakikada çözülebildiğini söyledi

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Göz kapağı sorunları 20 dakikada çözülüyor
Göz kapağı ameliyatı olarak bilinen oküloplastik cerrahi, doğrudan gözü etkileyebilen göz kapağıyla ilgili bozuklukların tedavisinde başarılı sonuçlar veriyor. Özellikle göz kapağında görülen kapanma ve içe-dışa dönme gibi sorunlarda devreye giren oküloplastik cerrahi, göz sağlığını korumak için büyük önem taşıdığı gibi estetik görünüme de katkıda bulunuyor. Dünyagöz Adana'dan Oküloplastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kemal Turgay Özbilen, göz kapağı sorunlarının 15-20 dakikalık operasyonla çözülebildiğini söyledi.

GÖRMEYİ ETKİLİYOR

Doğuştan ya da yaşa bağlı olarak göz kapaklarında gelişen içe ya da dışa dönme, üst göz kapağı düşüklüğü, kirpik bozuklukları gibi sorunlar nedeniyle gözün görme fonksiyonlarının dahi tehlikeye girebildiği durumlarda oküloplastik cerrahiye başvurmak gerektiğini kaydeden Op. Dr. Özbilen, "Üst göz kapağı düşüklüğü görme alanını olumsuz etkileyebilir. Kapak düşüklükleri doğuştan olabilir ya da ileri yaşlarda oluşabilir. Görmeyi ve görme alanını etkilediği için düzeltilmesi gerekir. Göz kapağını kaldıran kas tamir edilir ya da kapak askı yöntemi ile kaldırılır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göz kapağı sorunları 20 dakikada çözülüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN