Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kültürler Festivali kente hayat verdi

Mersin'de bu yıl 2'ncisi düzenlenen Kültürler Festivali başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Kültür bir kente hayat verir" dedi

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Kültürler Festivali kente hayat verdi
Mersin Bürokrat ve İş Adamları Derneği (MEBİDER) tarafından düzenlenen "2'nci Mersin Kültürler Festivali" coşkulu geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Barışın, huzurun, kardeşliğin olduğu yerde kentimiz daha iyi gelişir, insanımız daha huzurlu yaşar. Bu farklılıktan doğan hareketlilikle turizm iyileşir. Kısacası kültür bir kente can verir" dedi.

60 İLDEN TANITIM STANTI

Festivalde 60 ilin temsil edildiği 80'in üzerinde stant açıldı. Mersin halkının yoğun ilgi gösterdiği festivale, katılım çok yüksek oldu. "Mersin'in Yaşayan Değerleri Ödülleri" sahiplerini bulurken, tiyatro, sergi, yöresel halk oyunları, Türk halk müziği ve Türk sanat müziği konserleri, sıra geceleri, semah ve mengi gösterilerinin yapıldığı etkinliği izleyenler gönüllerince eğlendi.

KARDEŞLİĞİN KANITI

Festival alanındaki stantları ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, festivalin farklı kültürlerin ve inançların nasıl bir arada ve kardeşçe yaşadığının gösterilmesi açısından oldukça önemli olduğunu vurguladı. Başkan Kocamaz, "Mersin'imizdeki bu tablo, birlikte yaşamayı başardığımızın, içimizde hoşgörü tohumlarını barındırdığımızın ve kardeşlik duyguları ile bu kentte nefes aldığımızın en güzel kanıtıdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kültürler Festivali kente hayat verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN