Vali Topaca'dan '70 proje' fırçası

Hatay Valisi Ercan Topaca, yılın ilk 3 ayı geride kalmasına rağmen başlanamayan 70 proje bulunmasına "Mazeret istemiyorum" diyerek tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 20.4.2015
Vali Topaca'dan '70 proje' fırçası
Hatay Valisi Ercan Topaca, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, yıl başından bu yana 335 projeden 30'unun tamamlandığını 70'ine ise hiç başlanmadığını belirterek tepkisini dile getirdi. Vali Topaca, "Bu vatani bir görevdir. Bu memlekete, bu millete borcumuzdur. Bunu yapmak zorundayız. Bu konuda hiçbir şekilde bir ihmal veya mazeret istemediğimi de burada belirtmek istiyorum" dedi.

YILINDA HARCANMALI
İlgililerden hızlı olmalarını isteyen Vali Topaca, "Arkadaşlarımızın, önce yatırımlarını başlatma konusunda ellerini çabuk tutmaları gerekiyor. Çünkü bunlar yıllık yatırımlardır. Yıl içerisinde bu ödeneği harcamadığınız zaman, genel bütçede bir sürü sıkıntılarla karşılaşılabilir. Hızla bu projelerin ihalelerini yaparak yatırımı gerçekleştirmek esastır. Ertesi yıla bırakmak ise çok istisnai durumlarda olan bir husus" diye konuştu.

"HİZMETİ EKSİK YAPAMAYIZ"
Projelerin her saat, her gün gecikmesinin hizmette eksiklik demek olduğunu ifade eden Vali Topaca, "Bu da devlet ve millet için kayıp demektir. Buna hiçbirimizin hakkı yok. Bu boyutu ile herkes sorumlu olan bütün arkadaşlarım süratli bir şekilde kendi sorumluluğundaki yatırımlara müdahale etmek ve kontrol etmek sureti ile aksaklıkları aşıp yatırımları tamamlamak zorundadır" dedi.

KARAYOLLARI İLK SIRADA
Toplantıda yatırımların ayrıntıları da konuşuldu. Yetkililerin verdiği bilgiye göre Hatay'da yılın ilk 3 ayında yatırımcı kuruluşlar arasında 35 milyon 442 bin lira ödenek harcayan Karayolları yatırım şampiyonu oldu. Karayolları'nı 27 milyon lira ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 14 milyon lirayla da Sağlık Müdürlüğü izledi. İl Koordinasyon Kurulu toplantısı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Topaca'dan '70 proje' fırçası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN