Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep adayları görücüye çıktı

Gaziantep adayları görücüye çıktı
AK Parti Gaziantep milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı. Şehitkamil Kültür Merkezi'nde yapılan tanıtım törenine, bir dönem aradan sonra yeniden Gaziantep'ten aday gösterilen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ve milletvekili adayları ile AK Partili belediye başkanları, ve partililer katıldı.

BİR GÜNLÜĞÜNE OTUR

Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir açıklamasını hatırlatarak "Yüzde 35 oy almazsa genel başkanlıktan istifa edeceğini söylüyor. Yüzde 35 büyük bir oy mu? Bu oyla Türkiye'de iktidar olunur mu? Ama adamların hesabı koalisyon olsun, onu da başarı saysınlar. Çok hevesliyse gelsin 23 Nisan'da 1 gün otursun başbakanlık koltuğuna. Bu millet istikrar sağlayan AK Parti varken senin ilkokul hayalin için kendisini tehlikeye atar mı?" dedi.

KÜRTÇE SELAMLADI

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konuşmasına Türkçe ve Kürtçe selamlamayla başladı. Şimşek, "Türkiye'nin farklılıkları birer zenginliktir. Başlarken size Kürtçe 'Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz' dedim. Maliye Bakanı olarak şimdi de diyorum ki, 'Jı bona bıratiya ma, jı bona aşitiya ma, jı bona aramiya ma gerek em AK Parti destek bıkın' (Kardeşliğimiz için, barışımız için, huzurumuz için AK Parti'yi desteklemeliyiz). Bugün bunları, bu kürsüden söyleyebiliyorsam bu AK Parti'nin sayesindedir. Biz sorunlarımızı çözmezsek başkaları kaşımaya devam eder" diye konuştu.

"OYUNU BOZACAĞIZ"
Çözüm süreciyle birlikte Türkiye'nin Ortadoğu için, hatta Çin'e kadar çok geniş bir coğrafya için model olacağını kaydeden Şimşek, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun nüfusu çok genç. Batman'dan geliyorum, nüfusun yüzde 60'ından fazlası 24 yaşın altında. Bu dinamik nüfus, bu bereketli topraklar Türkiye'nin büyüme motoru olacak. Türkiye bu bölgede huzuru, barışı, kardeşliği sağlayarak yeni bir çıkışa başlayacak. İşte başkalarının istemediği, HDP ve MHP'nin de bu istismarın parçası olduğu konu bu. Biz 100 yıl önce oynanan bu büyük oyunu yutmayız. Biz bunu bozacağız" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep adayları görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN