Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamlarından Büyükşehir'e tepki

Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkanı Halit Yağcıoğlu, Hatay'daki belediyecilik hizmetinin Türkiye'nin gerisinde olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 22.4.2015
İşadamlarından Büyükşehir'e tepki
Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİ- AD) Başkanı Halit Yağcıoğlu, Türkiye çapında yeni yerleşim yerlerine yatırım yapmayan tek kentin Hatay olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ı sert bir dille eleştiren Başkan Yağcıoğlu, "Şehir sıkışmış, huzursuz, modern bir kent görünümünden uzak. Vatandaşımız bunu hak etmiyor" dedi.

"HATAYLI HAK ETMİYOR"
Hataylıların böyle bir belediyecilik anlayışını hak etmediğini bildiren Yağcıoğlu, "Israrla diyoruz ki artık yaşanabilir ve örnek bir şehir olmak istiyoruz. Şehrin gelişimi şüphesiz Antakya halkını yakından ilgilendirmektedir. Türkiye'de yeni yerleşim yerlerine yatırım yapmayan tek kent Hatay. Bir belediye başkanının dar görüşünün cezasını Hatay çekmemeli " diye konuştu.

"YATIRIM YAPILMIYOR"
Yağcıoğlu, şunları söyledi: "Tüm Büyükşehirler imara açılan bölgelere su, yol, doğalgaz ve altyapı hizmetleri götürmektedir. Antakya'nın şehir merkezindeki yerleşim sıkıntısı ve mevcut arazilerinin çok değerli olmasının ana sebebi yeni bölgelere yatırım yapılmamasıdır. Kent merkezine sıkışıp kalmış bir Hatay'ın gelişmesi beklenemez. Bu duruma derhal müdahale edilmeli".

MİLLETVEKİLLERİ VE ADAYLARA ÇAĞRI
Yeni bir seçim dönemine girildiğini belirten Başkan Yağcıoğlu, "Bölgemiz milletvekilleri bugüne kadar hiç bir araya gelerek Hatay'ın sorunlarını tartışmadı. STK'ları, odaları ve diğer ilgilileri Hatay konusunda birlikte mücadeleye çağırmadı. Yeni dönemde umudumuz yeni seçilen milletvekillerimizin bu duruma el atmaları. Hatay'ı bu geri kalmışlıktan kurtarmaları" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamlarından Büyükşehir'e tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN