Sunar Grup ürünleri 90'dan fazla ülkede

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Sunar Grup ürünleri 90'dan fazla ülkede

Türkiye'nin mısır yağı ihracatının yarısını tek başına karşılayan Sunar Grup'un ürünleri, 5 kıtada 90'dan fazla ülkeye satılıyor

Türkiye mısır yağı ihracatının yarısını tek başına karşılayan, Ortadoğu'da ilk 'sorbitol'u üreten Sunar Grup, 5 kıtada Brezilya'dan Güney Kore'ye 90'dan fazla ülkeye ürün göndererek ekonomiye döviz girdisi sağlıyor. Sunar Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Hüseyin Çomu, ürettikleri ürünlerin yaklaşık yüzde 60'ını ihraç ettiklerini söyledi. Çomu, "Özellikle yüzde 100 Türk sermayeli yapımızla dünya devleri ile rekabet ederek gıda sanayisinin ihtiyaç duyduğu yüksek kalitede ürünleri arz ediyoruz" dedi.

TİM LİSTESİNDE YÜKSELİYOR

Son açıklanan 2013 yılı TİM 1000 listesinde ihracattaki hızlı büyümeden dolayı 357 sıra birden yükselerek 469'uncu sıraya geldiklerini kaydeden Çomu, "Türkiye'nin mısır uzmanıyız. Mısır yağı üretiminde tarladan sofraya kadar sürecin tamamını üstlenebilen Türkiye'de tek, dünyadaki sayılı entegre tesislerden birine sahibiz. Bununla birlikte Türkiye'nin en kıdemli nişasta fabrikasını da biz kurduk. 1985 yılında kurduğumuz Sunar Mısır şirketimiz, bu bölgede mısırın yetiştirilmesine ve bu mısırı işleyecek diğer firmalara da öncülük yapmıştır" dedi.

ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ
Türkiye'de helal sertifikasını ilk kez alan bitkisel yağ üreticisi olduklarını vurgulayan Çomu şunları söyledi: "Brüksel'de bulunan Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü'ne başvurduk. Mısır yağımız ve 'Sunar Profesyonel Pasta' margarinimiz üretim koşulları, tadı, kokusu, ilk izlenimi ve ambalajı açısından 120 kişilik şef ve 12 kişilik içecek uzman grubunun kör test incelemesinden geçti. Bu sene de Sunar Ayçiçek Yağı ve Sunar Profesyonel Baklavalık yağımız master cheflerinin beğenisini kazanarak ITQI'nın 'üstün lezzetli ürünler' kategorisine girmeyi başardı. Bu başarımızla Türkiye'de üstün lezzet ödülünü alan ilk ve tek yağ markası olduk."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sunar Grup ürünleri 90'dan fazla ülkede
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN