Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıkta yerli üretim olacak

Giriş Tarihi: 24.4.2015
Sağlıkta yerli üretim olacak
Türkiye'nin sağlık alanındaki yatırımlarla da kalkınmayı hedeflediğini söyleyen Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, ilaç ve tıbbi cihazlarda yerli üretime ağırlık vereceklerini bildirdi. Bakan Yılmaz, GAP Bölge İdaresi, Türk Kalp Vakfı ve Türk Philips işbirliğiyle yürütülen 'Minik Kalpler Projesi'nin protokol törenine katıldı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuşan Yılmaz, sağlık alanında da kalkınmaya önem verdiklerini söyledi.

CARİ AÇIK KAPATILACAK

Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde düzenlenen törende konuşan Yılmaz, "Komşu ülkeler başta olmak üzere birçok ülkeden Türkiye'ye sağlık turizmi için insan gelmesini hedefliyoruz. Bu konuda bir program ortaya koymuş bulunmaktayız. Bu sayede ülkemiz çok daha fazla döviz kazanacak, cari açığını kapatacak, hizmet ihracatı yapmış olacak. Üçüncü programımızla daha fazla ilacı ve tıbbi cihazı yerli olarak üretmek istiyoruz. Sağlıkta en büyük alıcı kamu, temel müşteri Sosyal Güvenlik Kurumu. Sağlıkta daha fazla üretimin yurt içinde yapılmasını ve paramızın dışarı gitmemesini arzu ediyoruz" dedi.

KALP TARAMASI YAPILACAK
'Minik Kalpler Projesi'nin GAP İdaresi Başkanlığı koordinasyonunda Türk Kalp Vakfı'nın teknik desteği, Türk Philips A.Ş. Genel Müdürlüğü'nün finansmanıyla gerçekleştirileceğini belirten Bakan Yılmaz, "Projeyi Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Üniversitesi'nin işbirliğiyle hayata geçireceğiz. Geniş bir kalp tarama çalışması başlatacağız. 2015- 2019 döneminde GAP kapsamındaki 9 ilde yürütülecek bu projeyle 180 bin ilkokul öğrencisine kalp taraması yapacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıkta yerli üretim olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN