Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halit Yağcıoğlu neden çekiniyor?

Giriş Tarihi: 25.4.2015
Halit Yağcıoğlu neden çekiniyor?

Hatay'da belediyecilik yapılmadığına ilişkin sözleri SABAH Güney'de manşet olunca birden ağız değiştiren HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu'nun bu tavrı tepkilere neden oldu

Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde geçtiğimiz gün basın toplantısı düzenleyen Hatay Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) Başkan Halit Yağcıoğlu, isim vermeden Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a suçlamalar yöneltti. "Tüm büyükşehirler, imara açılan bölgelere su, yol, doğalgaz ve altyapı hizmeti götürür. Ancak Hatay'da yerel yönetim yeni bölgelere yatırım yapmıyor. Belediyecilik hizmetleri açısından Türkiye ortalamasının gerisinde, hatta en sonlardayız" diyen Yağcıoğlu, bu sözlerinin SABAH Güney'de manşet olmasından sonra ağız değiştirdi, "Bunları ben demedim" dedi.

DÜZELTME TALEBİ
"CHP'li Belediye Kenti Batırdı" başlığı ile manşette çıkan haberin gerçeği yansıtmadığını iddia eden HASİAD Başkanı Halit Yağcıoğlu'nun düzeltme talebi şöyle: "Hataylı işadamları CHP'li Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a Öfkeli, Başkanın Dar Görüşünün Kurbanıyız, İşadamlarından Büyükşehir'e Tepki' ara başlıklarıyla verilen haberin içeriği ve yansıtılan şekli tamamen gerçekdışı ve hayaldir. Hiçbir parti ve şahsa yönelik herhangi bir ifade ve beyanımız yoktur". Oysa isim vermeden Hatay Büyükşehir Belediyesi'ni eleştiri yağmuruna tuttuğu toplantıda "Ayrıca üzülerek söylemek zorundayım ama belediyecilik olarak Türkiye'nin ortalamasının çok gerisindeyiz hatta en sonlardayız" diyen Yağcıoğlu, eleştirilenine "Bizim vatandaşlarımızın bunu hak etmediğini düşünüyor ve ısrarla diyoruz ki, artık yaşanabilir ve örnek bir şehir olmak istiyoruz. Şehrin gelişimi şüphesiz Antakya halkını yakından ilgilendirmektedir. Türkiye'de yeni yerleşim yerlerine yatırım yapmayan tek kent Hatay" şeklinde devam etti.

HÜKÜMETİ DE ELEŞTİRDİ
Uzun süre Almanya'da yaşadıktan sonra Hatay'a gelip kapı ve hazır mutfak sektöründe iş yapan Başkan Yağcıoğlu'nun şimdi çıkıp "Ben bunları söylemedim" demesinin nedenini kimse anlayamadı. Yağcıoğlu'nun, sert açıklamaları yüzünden Başkan Lütfü Savaş'la karşı karşıya gelmekten korktuğu belirtiliyor. Toplantıda, AK Parti hükümetinin Suriye politikasını da eleştiren Yağcıoğlu'nun Hatay'a hizmet gelmediğini anlatan sözlerinden Büyükşehir Belediyesi'nin anlaşıldığını söyleyenler, "Eğer Yağcıoğlu çıkıp, 'Antakya'da yerleşim sıkıntısı var. Huzursuz ve modern kent görünümünden uzak' diyorsa herhalde Konya Büyükşehir Belediyesi'ni kastetmiyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halit Yağcıoğlu neden çekiniyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN