AK Gençlik'ten Bayrak Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 27.4.2015
AK Gençlik'ten Bayrak Yürüyüşü

İsrail'de Türk bayrağına yapılan çirkin saldırı, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları'nın organize ettiği 'Bayrak Yürüyüşü' ile protesto edildi. Dev Türk bayrağının açıldığı yürüyüşe milletvekili adayları da katıldı

İsrail'de Türk bayrağına yapılan çirkin saldırı, AK Parti Adana İl Gençlik Kolları tarafından organize edilen 'Bayrak Yürüyüşü' ile protesto edildi. Kudüs'teki Türk Başkonsolosluğu önünde gerçekleşen saldırıyı protesto amacıyla Ziyapaşa Caddesi'nde toplanan AK Partili gençlere, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve Adana Milletvekili adayı Prof. Dr. Necdet Ünüvar, İl Başkanı Fikret Yeni ve milletvekili adayları da eşlik etti. Ünüvar, "Türk bayrağına hakaret edenler bilsinler ki, AK Gençlik ve Türk gençliği olduğu sürece bayrağımız en yüksekte dalgalanacak" dedi.

DEV BAYRAKLA YÜRÜDÜLER

Ziyapaşa Bulvarı'nda toplanan AK Gençlik ve milletvekili adayları, dev Türk bayrağını başlarının üzerinde taşıyarak Atatürk Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. AK Partililere çevredeki vatandaşlar da alkışlarla destek verdi. Atatürk Parkı'na ulaşan gençler ve adaylar, burada İstiklal Marşı okudu. Adana 1. sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, Azerbaycan'ın önemli devlet adamlarından Mehmet Emin Resulzade'nin 'Bir kere yükselen bayrak bir daha inmez' sözünü hatırlatarak, "Çok şükür bir kere yükselen Türk bayrağının her zaman yüksekte olacağının mesajını AK Partili gençler bugün buradan dünyaya vermiştir" diye konuştu.

"HEP YÜKSEKTE DALGALANACAK"
İsrail'deki çirkin saldırıya dikkat çeken Ünüvar, "Bazı kendini bilmezler, Türk bayrağını yakma girişiminde bulunmuştur. Bizler ecdadımızın kanıyla, canıyla kurup bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'nin simgesi olan bu bayrağı başımızın üzerinde taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz. Türk bayrağına hakaret edenler bilsinler ki AK Gençlik ve Türk gençliği olduğu sürece bayrağımız hep yüksekte dalgalanacaktır" şeklinde konuştu. Ünüvar ve milletvekili adayları, yürüyüşe katılan gençlere gül dağıtıp, hatıra fotoğrafı çektirdi.

ADAYLAR ÖN SAFLARDA
Yürüyüşe, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Adana 1. sıra milletvekili adayı Necdet Ünüvar, İl Başkanı Fikret Yeni, milletvekili adayları Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükcan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Alper Güler, AK Gençlik üyeleri ve bazı parti yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Gençlik'ten Bayrak Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN