Melih ABİ: Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e açık mektup

Giriş Tarihi: 27.4.2015
Toros Mahallesi'nden bir okurumuz Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e iletilmek üzere bir mektup göndermiş. Bizde gereğini yapıyoruz. "Sayın başkan, göreve geldiğiniz günden beri belediyecilik adına bir çok sosyal faaliyetlere imza attınız. Bunlar güzel şeyler ama keşke aynı hassasiyeti mahallelerin yolları için de gösterseniz. Çukurova ilçesinde birçok cadde ve ara sokak inanılmaz kötü durumda. Hepsini tek tek yazmaya kalkışsam başaramam. Sadece bir noktadan bahsetmek istiyorum. Kenan Evren Bulvarı'ndan Emine Nabi Menemencioğlu İlköğretim Okulu'nun bulunduğu caddeye dönün. Okulun duvarını takiben Tekbir Caminin bulunduğu sokağa kadar inin. Bu yolda bir arabaya hamile kadını bindirin kesinlikle doğum yapar. Yaklaşık 500 metrelik yolda saysanız belki 50 tane çukur karşınıza çıkar. Şimdi bütün bu yol bozulmalarına ASKİ, Süperonline, Doğalgaz ve Türk Telekom kazılarının neden olduğunu söyleyeceksiniz. Haklı olabilirsiniz ama kazılan yerler de tekrar doldurulmuyor ki… Ya da doldurulmuş gibi yapılıp öylece bırakılıyor. Olan biz garip vatandaşlara oluyor. İnanın arabalarımızı tamire götürmekten bıktık usandık. Lütfen başkanım. Bir kez olsun o rahat makam koltuğunuzdan kalkın ve Çukurova ilçesinin caddelerini sokaklarını gezin, rezaletin boyutunu gözlerinizle göreceksiniz" Okurumuzun mektubunu yayınladık. Umarız dikkate alınır.

TARSUS DEVLET HASTANESİ GÜVENLİKÇİLERİ 2 AYDIR MAAŞ ALAMIYORMUŞ
Tarsus'tan bir grup güvenlik çalışanı önemli bir konuya temas etmiş. Diyor ki; "Özel bir güvenlik firmasının Tarsus'taki iki ayrı Devlet Hastanesinde çalışan elemanlarıyız. Normal şartlarda her ayın 5'inde maaşlarımızı alıyorduk. Ama iki aya yakındır maaş almıyoruz. Oysa hak edişlerimiz devlet tarafından ilgili özel güvenlik firmasına yatırılmaktadır. Firmamız ise paralarımızı aradan iki aya yakın geçmesine rağmen ödemedi. Üstelik içirde 2 maaş alacağımız daha var. Zaten aldığımız ücretle evimizi zor geçindiriyoruz. Kredi kartlarımızın hepsinin limiti doldu. Yakında market alışverişi de yapamaz hale geleceğiz. Borçları zamanında ödeyemeyince kazandığımız faizlere gidecek. Yetkililerin bu hususta bizlerin derdimize derman olmasını bekliyoruz" Umarım maaşlar yatar, sorunlar çözülür.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e açık mektup
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN