Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2,5 liralık domates çiftçiyi sevindiriyor

Giriş Tarihi: 1.5.2015
2,5 liralık domates çiftçiyi sevindiriyor
RUSYA pazarının açılmasıyla birlikte domates ihracatında hareketlilik başladı. Mersin'in Erdemli ilçesinde yeni hasadı başlayan baharlık domatesin kilosu halde 2,5 liradan alıcı bulmaya başladı. Erdemli Sebze ve Meyve Komisyonculari Derneği Başkanı İsmet Topçu, domates fiyatlarından üreticinin memnun olduğunu söyledi.

BEKLENTİ 1 MİLYON TON

Türkiye genelinde baharlık domates hasadının ilk olarak Erdemli'de yapılmaya başlandığını belirten Topçu, hasat edilen ürünlerin ihracatçılar tarafından Rusya pazarına gönderilmeye başlanıldığını kaydetti. İlçe genelinde 15 bin dönüm arazi üzerinde örtü altı domates üreticiliği yapıldığını belirten Topçu, "Bu yıl rekoltenin 1 milyon ton olmasını bekliyoruz" dedi.

HER YIL ZARAR EDİYORDU

Erdemli haline günlük 200 ton domatesin geldiğini ve hemen satıldığını ifade eden Topçu, kalite bakımından çok yüksek seviyede olan Erdemli domatesinin tüketiciler tarafından tercih edildiğini söyledi. Topçu, "İnşallah fiyatlar bir müddet bu şekilde gider, üreticimizin yüzü güler. Her yıl zarar eden üreticilerimiz bu yıl inşallah mutlu olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2,5 liralık domates çiftçiyi sevindiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN