Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakediş imzaya paralar İlker'e

Mersin'deki yolsuzluğun kilit isimlerinden Cengiz Akray, aldığı bir ihalenin hak edişinin imzalanması için CHP'li eski başkan Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan'a 250 bin dolar gönderiyor

Giriş Tarihi: 1.5.2015
Hakediş imzaya paralar İlker'e
Mersin polisinin teknik takibine takılan bir diğer rüşvet operasyonunda Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan, eski Hesap İşleri Müdürü Tayfun Özdemir ve işadamı Cengiz Akray var. Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu ihalelere katılan ve örgütün desteği ile ihaleleri alan örgütün yöneticilerinden Cengiz Akray, ihalelerin hakedişleri sırasında Macit Özcan'a verilecek olan payı bu kez döviz olarak hazırlıyor. 30 Eylül 2012 günü 250 bin dolar hazırlanması talimatı veren Cengiz Akray, bu parayı Macit Özcan'ın İstanbul'da yaşayan oğlu İlker Özcan'a gönderiyor.

KURYE GELİP ALIYOR

1 Ekim 2012 günü Erşan Uğur G. isimli kurye, Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan'ın talimatıyla dövizi hazırlayacak olan Ali B.'den 250 bin dolar almak üzere İstanbul'dan Adana'ya geliyor. Ali B.'nin işyerine giden kurye, parayı sırt çantasına doldurup havalimanına gidiyor. Burada yapılan kontrollerde, havalimanı çalışanları tarafından, çantasında 250 bin dolar olduğu tespit ediliyor. İstanbul'a döndüğünde havalimanında İlker Özcan'la bu bilgiyi paylaşan Erşan Uğur G., Özcan'ın ikamet ettiği Incity isimli siteye giderek parayı kendisine teslim ediyor.

ÖNCE PARA SONRA HAKEDİŞ
Aynı gün öğleden sonra Ali B. ile yaptığı telefon görüşmesinde (1081 nolu tape) Cengiz Akray, "Geldi değil mi o şahıs, geldi?" diyerek onay istiyor, Ali B. de "Aldı gitti, aldı gitti" diyerek paranın teslim edildiğini bildiriyor. Bu olayın ardından Metin Akray ile Cengiz Akray'ın yaptıkları görüşmeden (1105 nolu tape) anlaşıldığı üzere, ihaleyle ilgili hakediş Metin Akray tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir'e teslim ediliyor. Hatta Metin Akray, Cengiz Akray'a bu hakedişle ilgili Tayfun Özdemir'in payı olan paranın verilip verilmediğini de soruyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakediş imzaya paralar İlker'e
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN