Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın tuzağıyla ihaleyi kazandı

Büyükşehir'in 2012'de yaptığı billboard ihalesini alan işadamı, ihale öncesinde hesap işleri daire başkanının kalbini kazanıyor

Giriş Tarihi: 4.5.2015
Kadın tuzağıyla ihaleyi kazandı
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nde ihalelerin adrese teslim yapıldığı, eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir ile bir firma sahibinin konuşmalarında tescilleniyor. 2012 yılında billboardlarla ilgili ihaleye çıkılması konusunda ön çalışma yapıldığı sırada, 24 Nisan 2012 günü Tayfun Özdemir ile billboard işi yapan Şehir Işıkları isimli şirketin sahibi Necmettin Çetinbaş'ın yaptıkları görüşme (2003 nolu tape) içeriğinden, Tayfun Özdemir'in, ihaleye giren firmalarla ilgili olarak verilmesi yasak olan gizli bilgileri Necmettin Çetinbaş'a verdiği anlaşılıyor.

GİZLİ BİLGİLERİ VERİYOR

Necmettin Çetinbaş'ın, yaklaşık 140 bin TL bedelli billboard ihalesini alabilmek için çalışanı Burçin G.'yi Tayfun Özdemir ile yakınlaştırmaya çalıştığı ve bu girişiminin sonuç verdiği anlaşılıyor. İhalenin peşinde olan Çetinbaş, 4 Mayıs 2012 günü Tayfun Özdemir'i arayarak (2004 nolu tape), çalışanı Burçin G.'nin kendisini ziyarete geleceğini belirtiyor. Bunun üzerine Tayfun Özdemir, Necmettin Çetinbaş'a ihale ile ilgili bilgi vermeye başlıyor.

KADIN TUZAĞIYLA İHALEYİ KAZANDI

Büyükşehir'in 2012'de yaptığı billboard ihalesini alan işadamı, ihale öncesinde hesap işleri daire başkanının kalbini kazanıyor
24 Nisan 2012 günü Tayfun Özdemir ile Necmettin Çetinbaş'ın yaptıkları görüşme (2003 nolu tape): Necmettin Çetinbaş: Abi şartlar çok zor be abi. Bunu düzeltmeden kimse girmez abi. Tayfun Özdemir: Yok yok onlar diyor ki, biz bu fiyattan alıyoruz, bir iki yerde çelişki var dedi, onun için diyor girmedik. Her neyse, tek firma ya fiyatı yüksek dedi, yok hepsi döner silindirli, maliyeti yüksek, yok o şu yüksek, bu yüksek sorabilir mesela. Necmettin Çetinbaş: Tabi canım ee, cumartesi günü orda mısın abi? Tayfun Özdemir: 12 trilyon maliyet eder diyor, biz buna göre çıkarmışız. Necmettin Çetinbaş: Diğerleri hiç girmedi bile değil mi abi? Tayfun Özdemir: Yok yok sadece beş kişi şartname aldı, işte biri geldi teşekkür aldı. Necmettin Çetinbaş: E tamam abi sağlık olsun, cumartesi abimi bir ziyarete geleceğim abi. Tayfun Özdemir: Tamam, bu şeyleri zaten ayın 25-26'sında teslim ediyorsunuz. Necmettin Çetinbaş: Tamam ne zaman istersen teslim ederiz.

"ÇOK GÜZEL BİR KIZ"
Tayfun Özdemir ile Necmettin Çetinbaş'ın 4 Mayıs 2012 günü yaptıkları görüşme (2004 nolu tape): Necmettin Çetinbaş: Senin telefonunu çok güzel bir kıza verdim, pazartesi seni ziyarete geliyor. Tayfun Özdemir: Tamam. Tayfun Özdemir: Ortak bugün encümen kararıyla ihaleyi aldık şey yapıyoruz ha. Necmettin Çetinbaş: Öyle mi abi, iyi tamam abi ee şey… Tayfun Özdemir: Dörde düşürdük, KDV dahil üç buçuğa falan geliyor yani. Necmettin Çetinbaş: Peki değişiklik var mı abi? Tayfun Özdemir: Şeyden aşağı indirdim, ya ortak şey ee 300'e düşürdük onu, 470 vardı ya, o bilbordları, onu düşürdük, 150 sabit, 150 döner yaptık. Necmettin Çetinbaş: O raketleri, abi yine o 150 tane çok olmuş da neyse ya. Tayfun Özdemir: Elli, elli, elli mi yapalım? Necmettin Çetinbaş: Ee onu değiştirebiliyor musunuz? Tayfun Özdemir: Ya daha sunmadık, yani bugün ihale kararı alıyoruz. Necmettin Çetinbaş: Abi seni pazartesi günü arayacak seni biri, yakın ilgilen ha abi. Tayfun Özdemir: … Necmettin Çetinbaş: Burçin, benim elemanımdır abi. Tayfun Özdemir: Şurdaki he anladım. Necmettin Çetinbaş: Dedi Tayfun beyi çok seviyorum beni tanıştır. Dedim tanıştırırım ne demek dedim itin olur. 7 Mayıs 2012 günü Tayfun Özdemir ile Necmettin Çetinbaş'ın yaptıkları görüşme (2007 nolu tape): Necmettin Çetinbaş: Abi bizim kız da birazdan geliyor. Tayfun Özdemir: Kapalı yani. Necmettin Çetinbaş: Ee sen istersen git abi, orada ee şey binanın önünde zaten bir kafe gibi bir şey var abi. Sen bir orda otur biz geliyoruz abi. Tayfun Özdemir: Ulan kitabını… Necmettin Çetinbaş: Kız geliyor seni yukarı çıkaracak abi. Tayfun Özdemir: Hayırlı işler hadi.

YARDIM İSTİYOR

Eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir, ziyaretine gelen Burçin G.'den etkilenince Necmettin Çetinbaş'tan, bu kadınla yakınlaşmasında yardımcı olmasını istiyor. Zira Tayfun Özdemir ile Burçin G.'nin gece geç saatlere kadar birlikte eğlendiği, ertesi gün yani 8 Mayıs 2012 günü Necmettin Çetinbaş'ın Tayfun Özdemir'le yaptığı konuşmadan anlaşılıyor (2015 nolu tape): Necmettin Çetinbaş: Kıza söz vermişsin, sözünde dur, demişsin mangala götüreceğim bilmem ne… Tayfun Özdemir: Sarhoştum o zaman hatırlamıyorum. Bugün gelmişti, tüm güzelliği üzerindeydi. Necmettin Çetinbaş: Diyor yav vallahi ne kadar cana yakın diyor. Tayfun Özdemir: Öyle mi ne zaman götüreyim eve? Necmettin Çetinbaş: Valla bugün yarın o sana teklif eder sana söyleyeyim. Tayfun Özdemir: O teklif edecek, o zaman bekleyeyim.

İHALEYİ ALIYOR
Bu gelişmelerden sonra Necmettin Çetinbaş ve Burçin G. sık sık Tayfun Özdemir ile görüşüp ihale ile ilgili bilgiler alıyor. 1 Haziran 2012 günü de Tayfun Özdemir, Burçin G., Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bilgisayar işlemlerini yapan Gazi Sezer ve Sayıştay Denetçisi Erhan Gül, bir restoranda buluşuyor ve söz konusu ihaleyi kazanan, Necmettin Çetinbaş'a ait Şehir Işıkları şirketi oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın tuzağıyla ihaleyi kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN