Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Göreve başladı yıllık izne çıktı

Paralel yapıya yönelik soruşturmaların ardından görevden alınan Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü E.G. mahkeme kararıyla geri döndü ancak aynı gün yıllık izne çıktı

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Göreve başladı yıllık izne çıktı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın, Paralel Yapı'nın örgütlenmesine yönelik soruşturmalarının ardından geçen yıl görevden alınıp öğretmen olarak Samsun Sevgi Evleri'ne atanan Adana İl Müdürü E.G., Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanıp göreve başladı ve aynı gün yıllık izne çıktı. E.G.'nin, yeni yasal düzenlemelere dayanarak pasif bir göreve atanması bekleniyor. Öte yandan aynı şekilde göreve dönen 2 müdür yardımcısı işbaşı yaptı. Bir müdür yardımcısının ise davası sürüyor.

PARALEL'E DESTEK

Adana Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü kadrolarına Bakanlık müdahalesi 2014 yılının Haziran ayında gerçekleşmişti. Kurumun ihalelerini Paralel örgütü destekleyen firmalara dağıttıkları, örgütün işaret ettiği kişileri taşeron şirketler aracılığıyla işe aldıkları, çocukları Paralelci dershanelere gönderdikleri ve sosyal yardımlar yapılırken Hükümet karşıtı propaganda yaptıkları öne sürülen yönetici ve çalışanlara yönelik soruşturmaların ardından, İl Müdürü E.G. ve müdür yardımcıları H. E., T.S. ve H. A. Ü. görevden alınıp çeşitli kurumlara öğretmen olarak gönderilmişti.

BAĞLAR KOPARILDI

Görev değişikliklerinin ardından, Samsun Sevgi Evleri'ne öğretmen olarak giden E.G., Adana Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanarak 17 Nisan'da İl Müdürlüğü'ne geri döndü. Ancak E.G. aynı gün yıllık izne çıktı. Adana Sevgi Evleri'ne öğretmen olarak görevlendirilen H.E. ile T.S. de aynı şekilde mahkemeyi kazanarak müdür yardımcısı olarak kuruma döndü ve işbaşı yaptı. H.A.Ü.'nün açtığı dava ise sonuçlanmadı. Ancak bu arada Paralel yapının, kendine yakın şirketler aracılığı ile kurumla kurduğu bağlar koparıldı.

GÜÇLERİNİ KAYBETTİLER
Paralel yapının baskısından büyük ölçüde kurtulan İl Müdürlüğü'nde şu anda tek sıkıntı, güçleri ellerinden alınan Paralelcilerin iş yavaşlatması. Kurumda çalışanlar, Paralel yapı mensuplarının kendilerini gizlemeye çalıştığını, öte yandan hizmetleri aksatmaya çalıştıklarını öne sürüyor. Çalışanlar "Kurumda güçlü oldukları dönemlerde, her istediklerini yaptılar. Güç sahibi oldular. Kendilerinden olmayanların yerini değiştirmeye çalıştılar. Şimdi bunları yapamadıkları için iş yavaşlatarak kurumu yıpratmak istiyorlar" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Göreve başladı yıllık izne çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN