Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin Arslan'a uluslararası görev

Uluslararası Bakliyat Birliği'nin yeni başkanı, Arbel'in CEO'su Hüseyin Arslan oldu. Arslan, ülke tanıtımına, üretici ve şirketlerin bilinirliğine katkı sunacağını vurguladı

Giriş Tarihi: 7.5.2015
Hüseyin Arslan'a uluslararası görev
Mersin'de faaliyet gösteren ve Türkiye'nin en büyük bakliyat firmalarından Arbel'in CEO'su Hüseyin Arslan, dünyanın farklı kıtalarından 55 ülkenin üye olduğu, sektörün en etkin ve büyük meslek örgütü olarak bilinen Uluslararası Bakliyat Birliği (Global Pulse Confederation- CICILS) başkanlığına seçildi. Yaşanan gelişmenin ülke tanıtımına, üretici ve şirketlerin bilinirliğine katkı sunacağını vurgulayan Arslan, bakliyatın üretim ve tüketimini artırmaya yönelik çalışmalar yapmak istediklerini söyledi.

HÜKÜMETLERLE İŞBİRLİĞİ

CICILS nisan ayı toplantısı, ABD'nin Las Vegas kentinde gerçekleştirildi. Toplantıda yapılan seçimde CICILS başkanlığa getirilen Arbel Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO'su Hüseyin Arslan, başkanlık sürecinde hayata geçirmek istediği çalışmalardan söz etti. Birliğe üye ülkelerde yaşanması muhtemel sektörel sorunların çözümü için hükümetlerle işbirliği yapacağını ifade eden Arslan, sektöre ve tüketiciye fayda sağlayacak düzenlemelerin yapılabilmesi ve gerekli kararların çıkabilmesi için çalışmalar yürüteceğini kaydetti.

TÜRKİYE'DE TOPLANACAK

CICILS'e Türk bir başkanın seçilmesinin Türkiye'nin tanıtımına, üretici ve şirketlerinin bilirliğine katkı sunacağının altını çizen Arslan, "CICILS, tüm üyelerin katılımıyla ve yönetim kurulunun katılımıyla olmak üzere yılda 2 defa toplanıyor. Birlik 2016'daki ilk genel toplantının Türkiye'de gerçekleştirilmesini kararlaştırdı. Toplantı kapsamında binlerce kişiyi ağırlayacak olmamız, ülkemizin turizmine ve tanıtımına büyük katkı sunacak" şeklinde konuştu.

DÜNYAYA YÖN VERİYOR
Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Hindistan Bakliyat Birlikleri, Çin Ticaret Odası ve özel şirket temsilcileri gibi geniş bir üye yapısı bulunan CICILS, 100 milyar dolarlık hacmiyle dünya bakliyatına yön veren en büyük meslek örgütü özelliğine sahip. Kanada, ABD, Avustralya, Çin, Hindistan, Meksika, İngiltere, Fransa, Belçika ve İspanya gibi farklı kıtalardan ülkelerin üye olduğu birlik, bakliyat üretim ve tüketimine yönelik elde ettiği bilgilerle dünya bakliyatına yön veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin Arslan'a uluslararası görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN