Bunun neresi akıllı dokunuş?

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Bunun neresi akıllı dokunuş?
Adana'da eski Büyükşehir Belediye Başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın iddialı projelerinden "Akıllı Dokunuş" kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar vatandaşın tepkisine neden olmayı sürdürüyor. Adnan Kahveci ile Kenan Evren Bulvarı'nın kesiştiği kavşakta bulunan göbek iptal edilerek bölge halkının trafik çilesi yaşamasına neden oluyor. Bölge sakinlerinden Mahmut Çatal (42), "Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu yanlışa son vermesini istiyoruz" dedi.

VATANDAŞIN YOLU UZADI

Yeni düzenlemeyle Mahfesığmaz Mahallesi'ne giriş ve çıkışlarda sorun yaşandığını bildiren Çatal, "Kavşaktaki göbek iptal edildikten 79060 Sokak'tan çıkan bir kişi, Temel Cingöz Lisesi istikametine gitmek isterse ÇEAŞ Kavşağı'na kadar gidip dönmek zorunda. Aynı şekilde bu sokaktan çıkan bir kişi de aynı güzergahı izlemek zorunda. İller Bankası'ndan gelen bir kişi 20 metre ötesindeki evine gitmek için yine ÇEAŞ Kavşağı'nı kullanmak zorunda. Her gün yaklaşık 2 km fazla yol kat ediliyor. Vatandaşın parası, milli servetimiz çarçur ediliyor" diye konuştu. Kavşakta bulunan Üniversiteliler Sitesi'nde yangına müdahale etmek isteyen itfaiyenin de Akıllı Dokunuş yüzünden aynı şekilde ÇEAŞ Kavşağı'na kadar gitmek zorunda kaldığını vurgulayan Çatal, "Bu yangının söndürülmesini geciktiriyor. ÇEAŞ istikametinden gelen aracın apartmana girmesi de zor. Zaten itfaiye araçları da bu müdahale sırasında zarar gördü. Neresinden baksanız yanlış bir düzenleme. Bu düzenlemenin savunulacak bir tarafı yok. Akıllı Dokunuş dediler, yaptıkları düzenlemeyle aklımızı aldılar" şeklinde konuştu.

BAŞKAN SÖZLÜ ÇÖZSÜN

Yeni düzenleme ile yapılan refüjün yağmurda olumsuz etki yaptığını söyleyen Çatal, şöyle konuştu: Refüj yağmur sularına set görevi yapınca o su sokağımıza geliyor ve su baskınına neden oluyor. Sokağımız dere yatağına kurulduğu için tüm işyerlerini su basıyor. Kenan Evren Bulvarı'nda U dönüşüne izin verilmesi de trafik kazalarına neden oluyor. Bu uygulama yüzünden büyük bir kaza meydana gelecek, insanlar o zaman 'Akıllı Dokunuş' neymiş görecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu yanlışa son vermesini istiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bunun neresi akıllı dokunuş?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN