Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep'te mobilya günü

Giriş Tarihi: 9.5.2015
Gaziantep'te mobilya günü

Gaziantep'te "2. Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarı" (MOBEF) kapılarını açtı

Gaziantep'te 6 ay içerisinde ikincisi gerçekleştirilen mobilya, dekorasyon, orman ürünleri ve mobilya aksesuarları fuarı açıldı. Ortadoğu Fuar Merkezi'nde gerçekleşen fuarda 100'e yakın firma stant açtı. Açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Gaziantep dünyanın rekabet gücüne sahip 7'nci kentidir. Türkiye paradan para kazanılan bir ülke olmaktan çıkmıştır. İnsana yatırım yapan bakış açısıyla hareket ediyoruz ve Gaziantep'e kazandırıyoruz" dedi.

BU BİR MESAJ

Gaziantep'in 2023'ü ve 2071'i planlandığı söyleyen AK Parti Genel Merkez Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise "Gaziantep ekonomik anlamda bir mesaj veriyor. 6 ay içerisinde aynı sektörde ikinci fuarı açmanın başarılı bir örneğini ortaya koyuyor. Çünkü bir taraftan ekonomik kriz algısı oluşturulmaya çalışılırken, bir taraftan da Gaziantep sanayisi ve ekonomisi üzerinde farklı düşünceler paylaşan fikirler oldukça bu gibi aktivitelerin çok önemi var" diye konuştu.

ORTADOĞU'YA AÇILAN KAPI

Gaziantep'i, Ortadoğu'ya açılan bir kapı olarak nitelendiren ve gelişmişliği ile örnek şehirlerden birisi olduğunu söyleyen Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan da "Böyle bir fuarı Gaziantep'te düzenlemek çok önemli. İleride Ortadoğu ve Asya'ya Türk devletlerine Azerbaycan, Rusya, Beyaz Rusya'ya ihracatımızı zenginleştireceğiz. Bize bizimle dertlenecek ticaret ataşeleri lazım" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep'te mobilya günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN