Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avcılar vurdu MKÜ iyileştirdi

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Avcılar vurdu MKÜ iyileştirdi
Hatay'da avcılar tarafından bilinçsizce vurulduktan sonra Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Veteriner Fakültesi Kliniği'nde tedavi altına alınan yabani hayvanlar, ameliyatla sağlığına kavuşuyor. Tedavileri tamamlanan 2 dağ kartalı, şahin ve atmaca, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Hatay 7. Bölge Müdürlüğü yetkililerince doğaya bırakıldı.

TEDAVİLERİ BİTTİ

Kuşların, muayene ve tedavilerinin ardından doğaya bırakıldığını ifade eden MKÜ Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cafer Tayer İşler, kendi başına yaşayamayacak durumda olanların da Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü ekiplerine teslim edilerek, hayvanat bahçelerine konulduğunu kaydetti.

GİDERLER MKÜ'DEN

Tedavi edilen hayvanların çoğunun ateşli silahlarla vurulduğunu belirten İşler, "Bunlar yaban hayvanı olduklarından çok strese giriyor. Doğal dengenin devamı ve hayvanların sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Hekimliğimizi de icra ederek bir nevi sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ediyoruz. Tedavi giderlerini üniversitemizin bütçesinden karşılıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avcılar vurdu MKÜ iyileştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN