Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gaziantep Büyükşehir'e enerji yönetimi sertifikası

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Gaziantep Büyükşehir'e enerji yönetimi sertifikası

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikasını alan ilk kamu kurumu oldu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bağımsız belgelendirme kuruluşu British Standards Institution'ın (BSI) denetiminden başarı ile geçerek TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası almaya hak kazandı. Böylece Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bu sertifikayı alan ilk kamu kurumu oldu. Başkan Fatma Şahin, makamındaki sertifika takdim töreninde, sertifikanın alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

AKILLI ŞEHİRLER

Enerji ve enerji verimliliğinin bütün dünyanın yükselen bir değeri olduğuna dikkati çeken Başkan Şahin, "En büyük tüketiciler şehirler. Bugün sanayi şehri olmak istiyorsak, akıllı şehir olmak istiyorsak, kentler yarışında şehrimizi bir ileri taşımak istiyorsak, özellikle belediyemizin her konuda örnek olması, koruyarak, verimliliği artırarak kullanması ve bunu dalga dalga bütün şehre yayması gerekiyor" dedi.

YOL HARİTASI ÇİZDİ

Satın alma gücü ve refah seviyesi artıkça enerji ihtiyacının artığına dikkati çeken Şahin, belediye binası başta olmak üzere, yenilenebilir enerjiyi daha iyi kullanabilecek şekilde çevrenin dizayn edilmesi gerektiğini belirtti. ISO 50001 Enerji Yönetim Belgesi'nin bir yol haritası çizdiğini dile getiren Şahin, "Türkiye'de bu belgeyi alan ilk kamu kurumu olmak, belediyemizin vizyonunu, ufkunu, öngörüsünü ve gelecek perspektifini göstermektedir" diye konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN ALDI

Konuşmaların ardından BSI Genel Müdürü Özlem Ünsal, TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikası'nı Fatma Şahin'e takdim etti. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Enerji Yönetimi Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen projeyle Büyükşehir Belediyesi Türkiye'de kamu binasına ISO 50001 sertifikası alan ilk kurum oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gaziantep Büyükşehir'e enerji yönetimi sertifikası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN