Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erzin Osmaniye'ye bağlanmakta kararlı

Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, "1939 yılından bu yana Hatay'a bağlı kaldık fakat köy görünümünden kurtulamadık. Merkeze ne kadar uzaksan hizmete de o kadar uzaksın" dedi

Giriş Tarihi: 11.5.2015
Erzin Osmaniye'ye bağlanmakta kararlı
Hatay'ın Erzin ilçesinin Osmaniye'ye bağlanılması için başlatılan çalışmalar kapsamında Erzin ve Osmaniye'deki sivil toplum kuruluşları bir araya geldi. Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek, "1939 yılından bu yana Hatay'a bağlı kaldık fakat köy görünümünden bir türlü kurtulamadık. Merkeze ne kadar uzaksan hizmete de o kadar uzaksın. Osmaniye'ye bağlanmamız durumunda her iki yerleşim yerinin de ekonomisi gelişecek" dedi.

11 BİN İMZA TOPLANDI

Erzin Belediyesi Dinlenme Tesisleri'ndeki toplantıda ilçenin Osmaniye'ye bağlanması için başlatılan imza kampanyası hakkında bilgi veren avukat Ökkeş Elmasoğlu, "1,5 ay önce başlattığımız kampanyada 11 bin imza toplandı. Erzin'den ve Osmaniye'den oluşacak komisyonun daha ileri derecede çalışma yapacağını ümit ediyorum. Daha sonra Ankara'da kulislere başlayacağız" diye konuştu.

GÜZEL BİRLİKTELİK

Osmaniye TSO Başkanı Murat Teke de "4 il arasına sıkışmış bir Osmaniye var. Bundan sonra tüm çabamız Erzin'in Osmaniye'ye bağlanması için olacak" dedi. Erzin Ticaret Odası Başkanı Bekir Soylu ise, "Bizim narenciyemiz, onların yer fıstığı var. Ayrıca Osmaniye'nin sanayisi, Erzin'in denize açılır bir kapısı var. Bunları birleştirdiğimiz zaman güzel bir birliktelik olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzin Osmaniye'ye bağlanmakta kararlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN