Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay ve Mersin'e müjdelerle geldi

Partisinin Hatay ve Mersin'de düzenlediği mitinglerde kalabalığa seslenen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Hataylılar başta olmak üzere tüm bölgeyi ilgilendiren Amanos Tüneli'nin müjdesini verdi

Hatay ve Mersin'e müjdelerle geldi
Başbakan Ahmet Davutoğlu Hatay ve Mersin'e müjdelerle geldi. Davutoğlu, yeni dönemde bu iki kent için yapılacak yatırımları sıraladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Amanos Tüneli'nin açılacağı sözünü verdiğini anımsatan Başbakan Davutoğlu, proje çalışmalarının tamamlanmak üzere olan Amanos Tüneli yapım ihalesinin 2016'da başlayacağını müjdeledi. Amanos Tüneli ile Kilis, Gaziantep ve Kahramanmaraş'ın en kısa yoldan İskenderun limanı ile buluşacağını belirten Davutoğlu şöyle konuştu:

DAĞLAR AŞILIYOR

O aşılmaz zannedilen 212 km'lik yolu 136 km'ye indireceğiz. O zorlu dönemeçli yolların hepsi bitecek. Bereketli Harran, bereketli Gaziantep ovaları, bereketli GAP havzası, bereketli Amik Ovası ve dünyaya açılan İskenderun ile buluşacak. 25 bin kişilik stadyumu yapıyoruz. 750 yataklı hastane yapılıyor. Hatay'ın içindeki bütün sağlık ihtiyaçları tek tek karşılanacak. 19 yeni spor tesisi yapılacak. Ana çocuk sağlık merkezleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri yaptık. Bundan sonra da Hatay'ın her türlü ihtiyacı karşılanacak.

"AK PARTİ YAPAR"
Hatay'da 151 km yol vardı. Şimdi 450 km bölünmüş yol var. İşte sınırın öte yakasında yollar çöktü, binalar çöktü, şehirler çöktü. Hatay'da ise yükselen Türkiye'nin yükselen şehri var. Hatay'a mübarek olsun. Hatay'da 77 bin dönüm araziyi sulamaya açtık. 18 spor tesisi yaptık. Hatay'da doğalgaz yoktu, biz getirdik. Havalimanını biz açtık. Şu anda yıllık 1 milyon 100 bin yolcu hareketi var. Doğalgazı getiren, havalimanını getiren AK Parti iktidarına güveniyor musunuz? Onlar konuşur AK Parti yapar.

"CHP ZİHNİYETİ BU"
Hatay Mitingi'nin ardından Mersin'e geçen Başbakan Davutoğlu, ayağının tozuyla hızlı tren müjdesi verdi. Konuşmasında eski Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan tarafından yapılan Deniz Park projesini örnek göstererek CHP zihniyetini eleştiren Davutoğlu, "35 milyon lira harcayarak Deniz Park'ı yaptılar. 2 yıl önce açtılar. Görüyorsunuz şimdi yıkılıyor. Bunların hesabı bu kadar işte" dedi. Önümüzdeki dönemde Mersin'de olağanüstü hamlelerin gerçekleşeceğini vurgulayan Davutoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

PROJELERİ AÇIKLADI

Hızlı tren Mersin'e gelecek. Mersin'den Adana'ya, Gaziantep'e, Şanlıurfa'ya, Habur'a gidecek, Bizi bölmek isteyenlere inat, Toroslar'ın Yörükleri ile Mersin'e gelmiş Kürt obalarının çocukları, hep beraber el ele bu trenlere binecek, Habur'a kadar gidecek. Çukurova Havalimanı en kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak. Mersin Limanı, dünyanın en iyi 5 limanından birisi olacak. 427 kilometrelik Mersin-Antalya bölünmüş karayolunda son 60 kilometre kaldı. Bu güzergahta 27 tünel açıyoruz. Burası da en kısa sürede tamamlanacak. Akdeniz'in en büyük konteyner limanlarından birini Mersin'de kuracağız. Erdemli-Silifke-Taşucu ve Mut bölünmüş yollarını yapıyoruz. Tarsus'a da bir üniversite kazandıracağız. Yenice'de lojistik merkezi projesini hayata geçiriyoruz. Mersin çok yakında bin 250 yataklı şehir hastanesine kavuşacak. Kıbrıs'a denizin altından borularla içme suyu gönderiyoruz. İşte yeni Türkiye'nin kudreti bu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay ve Mersin'e müjdelerle geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN