Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bütün yollar Adana'ya çıkar

Bütün yollar Adana'ya çıkar

Adana'ya hızlı tren müjdesi veren Başbakan Davutoğlu, bir yerden bir yere, petrol, doğalgaz, tren giderse mutlaka Adana'da duracak, Adana'ya selam duracak" dedi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçim programının Adana ayağında Çukurova'ya müjde verdi. Bir gün önce Mersin mitinginde hızlı trenin Mersin'e geleceğini açıklayan Davutoğlu, Adana'nında hızlı tren için bir merkez olacağını belirterek, "Benim doğduğum şehir olan Konya ile Adana'yı hızlı trenle birleştireceğiz inşallah. Konya'ya kadar İstanbul'dan geldin, şimdi Karaman'a iniyoruz. Sonra Mersin ve Adana'ya gelecek. Adana hızlı tren hattının merkezinde olacak" dedi.

20 MİLYAR LİRA GELDİ

Adana'daki merkezin ardından hızlı tren hattının Gaziantep, Şanlıurfa ve Habur'a kadar uzanacağını kaydeden Başbakan Davutoğlu, "Hızlı trenle sadece şehirleri değil kültürleri de birbirine yakın edeceğiz. Seyhan ve Ceyhan'ı, Fırat ve Dicle'yle birleştireceğiz" diye konuştu. AK Parti'nin 12 yıllık iktidarında Adana'nın yatırımlardan büyük pay aldığını ifade eden Davutoğlu, bugüne kadar yaklaşık 20 milyar liralık yatırım alan kentte çalışmaların artarak devam edeceğini kaydetti.

ENERJİ MERKEZİ OLACAK

Planlama çalışmalarının sürdüğü Ceyhan Yumurtalık bölgesinin, yeni yatırımlarla Adana'yı bir enerji üssü haline getireceğini vurgulayan Davutoğlu şöyle konuştu: Sanayinin, tarımın, ticaretin kenti Adana'yı enerji merkezi haline getireceğiz. Bakü-Tiflis-Kerkük-Yumurtalık. Bütün yollar Adana'ya çıkacak. Bir yerden bir yere doğalgaz giderse, petrol giderse, hızlı tren giderse mutlaka Adana'da duracak, Adanalıya selam duracak.

İNŞAATLAR SÜRÜYOR
Kamu ve özel sektörün sağlık yatırımları yaptığı Adana'da bin 550 yataklı şehir hastanesi inşa edildiğini de hatırlatan Başbakan Davutoğlu, "Daha önce 5 hastane inşa etmiştik. Adana'yı bu bölgenin ve Ortadoğu'nun sağlık turizmi merkezi yapacağız. Ne gerekiyorsa, Adana'nın talep ettiği tüm sağlık ihtiyaçları karşılanacak. Sarıçam'daki 33 bin kişilik stadyumun inşasına da başladık. Adana, dünyanın merkezi olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bütün yollar Adana'ya çıkar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN