Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mertİd gecesinde herkes çok eğlendi

MERTİD'in geleneksel 39'uncu Turizm Haftası Balosu'nda Enbe Orkestrası sahne aldı. Renkli gecede turizmciler doyasıya eğlendi

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Mertİd gecesinde herkes çok eğlendi
Mersin Turizm İşletmeleri Derneği'nce (MERTİD), Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında organize edilen 39'uncu Geleneksel Turizm Haftası Balosu gerçekleştirildi. Gecede sahne alan Enbe Orkestrası, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatırken, davulların çalınıp oyunların oynandığı ve herkesin çok eğlendiği baloda eğlence geç saatlere kadar sürdü.

DAHA FAZLA PAY ALMALI
Sultaşa Otel'de düzenlenen baloda konuşan Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Türkiye'nin dünyada en fazla turist çeken 6'ncı ülke olduğunu söyledi. Mersin'in de turizm anlamında son derece önemli zenginliklere sahip olduğunun altını çizen Çakacak, "Binlerce yıllık medeniyetlerin bıraktığı önemli insanlık miraslarına sahibiz. Doğal güzellikleri ile cennetten bir köşe olan Mersin'in turizm sektöründen daha fazla pay almasını istiyoruz" dedi.

TURİZM KENTİ MERSİN
Mertid Başkanı Hamit İzol, Mersin turizminin hak ettiği yere gelmesi için toplumun tüm dinamiklerinin önemli destekleri olduğunu vurguladı. Mersin'in barış ve kardeşlik kenti olduğuna dikkat çeken İzol, "Barışın olmadığı yerde turizmden söz etmek mümkün değildir" dedi. İzol, Mersin Valisi Özdemir Çakacak başta olmak üzere kent turizminin gelişmesine katkı koyan isimlere plaket verdi. Hamit İzol gecede güzel bir ev sahipliği yaparken, konuklar gönüllerince eğlendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mertİd gecesinde herkes çok eğlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN