Yapılan yatırımlar ülkeyi büyütecek

Giriş Tarihi: 12.5.2015
Yapılan yatırımlar ülkeyi büyütecek
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Afşin-Elbistan A Santrali'nde düzenlenen "Afşin-Elbistan ve Divriği Doğalgaz Boru Hatları Yapım İşi İmza Töreni"ne katıldı. Yıldız burada yaptığı konuşmada, "Kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için bütün bu yatırımları devam ettirmemiz lazım" dedi. Kahramanmaraş'ın zengin kaynaklara sahip illerden biri olduğunu kaydeden Bakan Yıldız, Türkiye'deki linyit rezervlerinin üçte birinin Afşin ve Elbistan ilçelerinde bulunduğuna dikkat çekti. Yıldız, buradaki projelerin aynı zamanda Türkiye'nin büyümesine katkı sunacağını vurguladı.

3 MİLYARLIK YATIRIM

Yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının, çevreyle uyumlu bir şekilde ekonomiye kazandırılması gerektiğini dile getiren Yıldız, şöyle konuştu: "Enerji sektörü olarak 13 yılda Kahramanmaraş sınırları içerisine yaklaşık 3 milyar liralık yatırım yaptık. Bu kömür havzasında kurulu olan 2 bin 800 megavatlık ünite dışında 8 bin megavatlık termik santral üniteleri daha kuracağız. Yani Afşin-Elbistan, uluslararası yatırımcıları da ilgilendiren önemli bir bölgedir. Bazen insanlar yaşadıkları bölgede her zaman iç içe olduğu için bunun farkında olmayabiliyor. Bizim amacımız 80-85 milyon ton kömür çıkartmak ve 45 milyon kilovatsaatlik bir elektriği buradan üretmektir."

ÇÖZÜM ÜRETEN SİYASET
Bakan Yıldız konuşmasında, Türkiye'de 72 kente doğalgaz götürüldüğünü anımsattı. Türkiye'ye hizmet etmeyi sürdüreceklerini anlatan Yıldız, "Halkımızın zihninde tereddütler oluşturmaya çalışanlar var. O boş vaatler konusuna hiç girmeyeceğim çünkü kendimizden daha çok sevdiğimiz çocuklarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için bütün bu yatırımları devam ettirmemiz lazım" diye konuştu. AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal da bugünkü imzanın, çözüm üreten siyasetin önemli bir ürünü olduğunu dile getirdi. Konuşmaların ardından 200 kilometrelik doğalgaz boru hattının yapım işine ilişkin sözleşme, firma yetkililerinin katılımıyla imzalandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapılan yatırımlar ülkeyi büyütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN