Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Soda işçilerinden caretta temizliği

Giriş Tarihi: 13.5.2015
Soda işçilerinden caretta temizliği
Mersin'de, caretta caretta ve chelonia mydas türü deniz kaplumbağalarının üreme bölgesi olarak uluslararası literatürde yeri bulunan Kazanlı sahili, 600'ü aşkın Soda Sanayi A.Ş. yöneticileri, çalışanları ve aileleri tarafından temizlendi. Temizlik çalışmasına destek veren Mersin Üniversitesi (MEÜ) Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serap Ergene, etkinliğe katılanları bilgilendirdi.

GELENEKSEL OLDU
Soda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Gürbüz böyle bir etkinliğe vesile oldukları için son derece mutlu olduklarını belirterek, "Sosyal sorumluluk kapsamında bu duruma destek olmak istedik. Yıllardır Mersin Üniversitesi ile bu projeyi gerçekleştiriyoruz. Bu sene hem kıyı temizliği yaptık hem de neşeli bir gün geçirilmesini istedik. Fabrika çalışanlarımız, emeklilerimiz ve çocuklar destek verdi. Şu an yaklaşık 650 kişi kaplumbağalar için temizlik yapıyor" dedi.

CARETTALAR İÇİN

Yapılan bu çalışmanın carettalar için öneminin çok büyük olduğunu vurgulayan Prof Dr. Ergene ise, "Deniz kaplumbağaları kumsala çıktıklarında çok sayıda plastik atıkla karşılaşıyorlar, bu atıklar onlara ciddi şekilde engel oluyor" diye konuştu. Deniz KARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Soda işçilerinden caretta temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN