MIP engelli öğrencilere yardım elini uzattı

Giriş Tarihi: 17.5.2015
MIP engelli öğrencilere yardım elini uzattı
Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği (MIP) tarafından, 'Engelime El Ver' isimli kampanya çerçevesinde Hüseyin Polat Özel Eğitim Uygulama Merkezi İçerisinde yaptırılarak engelli öğrencilerin hizmetine sunulan spor salonu açıldı. MIP Genel Müdürü İsmail Hakkı Tas, benzeri faaliyetlerin devam edeceğini söyledi. Birçok projeye maddi destek sunmaya çalıştıklarını vurgulayan MIP Genel Müdür Tas, okulların tatile girmesiyle Toroslar ve Akdeniz ilçelerindeki 2 okulun onarımını yapacaklarını kaydetti.

GÖĞÜS GERDİLER

Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan ise yeni nesil işletmelerin topluma değer katma gibi bir özelliği olduğuna dikkat çekti. Kurumların aldığı kararlar ile okullar ve öğrencilerin kazançlı çıktığına vurgu yapan Özarslan, "Yapılan planlar hayata her zaman uymayabilir. Çünkü yaşam çok şaşırtıcıdır. Engelli çocuklarımızın anneleri türlü ortama uyum sağladı ve yine her türlü zorluğa göğüs gerdi. Onlara çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR
Konuşmaların ardından Mersin Vali Yardımcısı Nihat Karabiber tarafından MIP Genel Müdürü Tas'a teşekkür plaketi takdim edilirken; okul öğrencilerinin step, flamenko ve rengarenk şemsiyeleriyle sundukları dans gösterileri büyük beğeni topladı. Öğrencilerin Atatürk Posteri'ni açması da ayakta alkışlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MIP engelli öğrencilere yardım elini uzattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN