Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolandırıcılara polisten darbe

Adana'da kendilerini polis olarak tanıtarak 91 yaşındaki Mustafa Ağırdil'in 221 bin lirasını dolandırdığı ileri sürülen iki zanlı yakalandı. Şüpheliler tutuklandı

Dolandırıcılara polisten darbe
Adana'da kendilerini 'polis' olarak tanıtan 39 yaşındaki Ahmet E. ile 47 yaşındaki Bayram U., 91 yaşındaki Mustafa Ağırdil'i bir kuyumcudan çalınan altın ve paranın kendisinde olduğundan şüphelendikleri yalanına inandırdı. Korkuya kapılan Ağırdil, evine gelen ve üzerlerinde 'polis yeleği' olan zanlılara 200 bin TL para ile 21 bin TL değerinde altın verdi. Sahte polisler, 221 bin TL'lik vurgunun ardından kayıplara karıştı. Polis, her iki dolandırıcıyı da kısa sürede yakalayıp gözaltına aldı.

KUYUMCUYU SOYGUNU

Olay, 4 Mayıs günü Seyhan ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi'nde meydana geldi. Emekli olan Mustafa Ağırdil'e telefonla ulaşan bir kişi, kendisini 'polis' olarak tanıtıp; Adana'da bir kuyumcunun soyulduğu bilgisini verdi. Zanlı, "Kuyumcudan yüklü miktarda para ve altın çalındı. Bu çalınan para ve altınların sizde olduğu söyleniyor. Biz, bu olayı araştırıyoruz ve sizin yapmadığınızdan eminiz. Ancak sizdeki para ve altınların, kuyumcudaki para ve altınlar olup olmadığını kanıtlamak için kuyumcuya götürüp karşılaştırma yapmamız lazım" dedi.

221 BİN LİRASINI VERDİ

Duydukları karşısında korkuya kapılan yaşlı adam ev adresini verdi. Ancak dolandırıcılar, 'gizli bir operasyon' yürüttüklerini belirtip, Ağırdil'den bu konu hakkında kimseye bir şey söylememesini istedi. Zanlılar, bir süre sonra üzerlerine 'polis yeleği' giyip, Ağırdil'in evine geldi. Mustafa Ağırdil de sahte polislere evdeki 200 bin TL para ile birlikte 21 bin TL değerindeki altını verdi. Para ve altınları alan şahıslar, "Biz bu para ve altının çalıntı olup olmadığı konusunu araştırıp size döneceğiz" diyerek kayıplara karıştı.

SAHTESİNİ GERÇEĞİ YAKALADI

Aradan zaman geçmesine rağmen, kendisini soran olmayınca durumdan şüphelenen ve dolandırıldığını anlayan Ağırdil, durumu oğlu Nuri Ağırdil'e bildirdi. Oğul Ağırdil'in ihbarı üzerine harekete geçen polis, kapsamlı bir çalışma başlattı ve kısa sürede zanlıların izine ulaştı. Yapılan çalışma sonucunda polis, dolandırıcılığı Ahmet E. ve Bayram U.'nun gerçekleştirdiği tespit edildi. 'Sahte polisler', evlerine düzenlenen şok bir baskınla gözaltına alındı. Emniyetteki sorguları tamamlanan zanlılar, sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolandırıcılara polisten darbe
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN