Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fahiş su zammı yargıdan döndü

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Fahiş su zammı yargıdan döndü

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün fahiş su zammının işyeri ayağına mahkeme dur dedi. Evler için başlatılan süreç devam ediyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) tarafından işyerlerine verilen suya yapılan fahiş zam, Hatay Bölge İdare Mahkemesi kararıyla durduruldu. Kararı kamuoyuyla paylaşan AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, evlere verilen içme suyu zammının da yargıda olduğunu, bu zamla ilgili de olumlu bir karar beklediklerini söyledi.

MECLİS ÜYESİ DAVA AÇTI

Yaşanan su zamları vatandaşı isyan ettirirken, AK Partili büyükşehir meclis üyelerinin harekete geçmesiyle, Hatay Bölge İdare Mahkemesi örnek bir karara imza attı. Reyhanlı Belediye Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Şanverdi'nin, işyerlerine verilen suya yapılan zamma itiraz amacıyla Hatay Bölge İdare Mahkemesi'ne açtığı yürütmeyi durdurma davasında ara karar açıklandı. Mahkeme, zam kararının durdurulmasına karar verdi.

BAŞKAN ATIÇ AÇIKLADI

Beraberinde Antakya, Reyhanlı, Hassa ve İskenderun belediye başkanları ile büyükşehir meclis üyelerinin de bulunduğu bir basın toplantısıyla mahkemenin kararını açıklayan AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, "Büyükşehir Belediyesi'nin vatandaşa uyguladığı zulme daha fazla sessiz kalınamazdı. Mahkeme ilk kararı işyerleri için verdi. fahiş faturalar ödeyen vatandaşların mağduriyeti giderildi" dedi.

DAYATMA SONA ERDİ

Su zamlarının iptali için 3 kez önerge verdiklerini ancak CHP'li Başkan Lütfü Savaş tarafından ciddiye alınmadıklarını belirten Ahmet Atıç, "Büyükşehir, mahkeme kararına uymak zorunda. Uzun bir süreden bu yana Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından fahiş su zamları nedeniyle çok yüksek su faturaları ile mağdur edilen değerli hemşerilerimize yapılan bu dayatma ve zulüm, idare mahkemesi tarafından durdurulmuştur" diye konuştu.

BEKLENTİ AYNI

Mahkeme tarafından verilen bu kararın emsal niteliğinde olduğunu vurgulayan Başkan Ahmet Atıç, meskenlere yönelik fiyatlarla ilgili açılan davanın da devam ettiğini aktararak şunları söyledi: Su zamlarına ilişkin meskenlere uygulanan yüksek su bedelleri de mahkemede olup, ümit ediyoruz ki o kısmı da iptal edilecektir. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bunun herkes tarafından net olarak bilinmesi gerekir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fahiş su zammı yargıdan döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN