Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmaniye iyi tarıma yöneldi

Giriş Tarihi: 23.5.2015
Osmaniye iyi tarıma yöneldi
Tarımın önemli merkezlerinden Osmaniye'de, "İyi Tarım Uygulamaları" başlıklı kapsamlı bir panel düzenlendi. Osmaniye Valiliği öncülüğünde ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası ile Osmaniye Ziraat Odası işbirliğiyle gerçekleşen panel, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı. Panelde gıda ve tarım sektörlerinin temsilcileriyle akademisyenler ve uzmanlar buluştu.

BİLİNÇLENME ARTTI

Vali Kerem Al panelin açılış konuşmasında, dünya nüfusundaki artışa bağlı olarak gıda ihtiyacının arttığını, bu ihtiyacı karşılamak maksadıyla ürün verimliliği için bilinçsizce kimyasallar kullanılmış olduğunu belirterek, "Çağımızda insanlar sağlıklı ve güvenilir ürün tüketmek istiyorlar. Özellikle gelişmiş ülkelerde bu konuda önemli bir bilinçlenme oluştu. Ülkemizde de yaygınlaştırılmaya çalışılan iyi tarım uygulamaları sağlıklı ve güvenli gıdanın insanlara sunulmasını hedefliyor" diye konuştu.

GÜVENİLİR GIDA İÇİN
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam ise yaptıkları çalışmaların asıl amacının, güvenilir gıdayı tüketicilerle buluşturmak olduğunu ifade ederek, iyi tarım uygulamalarının bu noktada önemli olduğunu belirtti. Ziraat Odası Başkan Vekili Hüsamettin Keskiner de iyi tarım uygulamaları konusunda Türkiye'de de çalışmaların başladığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmaniye iyi tarıma yöneldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN