Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana yatırım için uygun kent

AK Parti Adana Milletvekili Adayı Talip Küçükcan, iş adamlarının yemekli toplantısında Adana'nın özelliklerini sıraladı, yatırım için Avrupa'nın en uygun kenti olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Adana yatırım için uygun kent
Adana'da Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici'nin sanayici ve iş adamlarına verdiği yemeğin onur konuğu olan AK Parti Adana Milletvekili Adayı Prof. Dr. Talip Küçükcan, "Adana'nın üretimde öncü şehir olması için birçok önemli neden var. Bunların en başında yatırım yapabilmek için çok müsait bir iklimin olması, verimli tarımsal üretim alanları nedeniyle özellikle gıda sanayisi için hammaddeye yerinde ulaşım imkanı sağlaması, yatırım ve ihracat için çok çeşitli imkanın ve altyapının bulunuyor olması gelmektedir" dedi.

BÖLGENİN LOKOMOTİFİ

Bölgedeki barajlar, sulama için imkan sağlayan kanal ve kanaletler, uluslararası havalimanı, enerji nakil hatları, TEM otoyolu ve demiryolu, Ortadoğu'ya geçiş için bir durak olması özellikleriyle Adana'nın yatırım yapılacak şehirler arasında öne çıktığını söyleyen Talip Küçükcan, "Ekonomik gelişimindeki tarımsal verimliliği ve tecrübesi, bin yılı aşkın süredir bir ticaret merkezi olabilmenin verdiği tarihsel birikimi ve altyapısı, sanayi üretiminde Türkiye'nin ve bölgenin ilk sanayileşen şehirlerinden birisi olma özellikleriyle Adana, tarihte olduğu gibi bundan sonrada bir çok alanda öncü şehir olma misyonunu devam ettirecektir" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR ARAŞTIRMA
Adana'nın önemli bir kent olduğunun altını çizdiği konuşmasını heyecanla sürdüren Küçükcan şöyle devam etti: Adana; kara, hava ve deniz bağlantılarının yanı sıra serbest bölgeleri, limanlarıyla hem yerli yatırımcının hem de yabancı yatırımcının ilgisini çekebilen özelliklere sahiptir. Adana aynı zamanda dünyanın en önemli enerji projelerinden birisi olan Bakü- Tiflis-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın limana ulaştığı son noktadır. Financial Times tarafından yapılan bir araştırmada, sadece Türkiye'nin değil, aynı zamanda Avrupa kıtasının yatırıma en uygun bölgesi olarak Adana'nın seçildiğini unutmayalım.

ÖNCÜ ŞEHİR MİSYONU
Bilici Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bilici başta olmak üzere birçok önemli sanayici ve iş adamının katıldığı toplantıda Talip Küçükcan sözlerini şöyle tamamladı: Adana, her halükarda geleceğe dönük olarak bütün Ortadoğu'nun kaynaklarının ve ticaretinin aktığı bir ulaşım aksına dönüştürülmelidir. Sivil Toplum Örgütleri ve iş adamları bu kadar bütünleşmiş, aynı hedefe kilitlenmiş, adeta proje üretmek için yarışır hale gelmişken; şehrimiz bu iç dinamiklerini kaybetmediği sürece, hedef olarak konulan her sonucu yaşayacak, her konuda beklenen noktaya ulaşacaktır. Adana kendisine biçilen "Öncü Şehir" misyonunu fazlasıyla hak etmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana yatırım için uygun kent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN