Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öğrencilerin tablet sevinci

Fatih Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın canlı yayınla katılımıyla 81 ilde eşzamanlı olarak yapılan tablet dağıtımı, Osmaniye'de de gerçekleşti

Giriş Tarihi: 24.5.2015
Öğrencilerin tablet sevinci
Eğitimde kaliteyi artırmak, fırsat eşitliğini sağlamak ve okullardaki teknolojiyi iyileştirmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Fatih Projesi kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın canlı yayınla katılımıyla, 81 ilde eşzamanlı olarak tablet dağıtımı yapıldı. Osmaniye'de de öğrencilere tabletleri törenle teslim edildi.

10 MİLYON BİLGİSAYAR

Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'ndaki törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, Fatih Projesi' Türkiye'de gerçekleştirilen en büyük entegre proje olduğunu ifade etti. Çelik, yaklaşık 10 milyon öğrenci ve öğretmenlerin tamamına bilgisayar verileceğini, ayrıca Türkiye genelinde yaklaşık 570 bin dersliğe etkileşimli tahta kurulmasının hedeflendiğini söyledi.

BAŞARI ARTACAK

Açılış konuşmasının ardından Çukurova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 9'uncu sınıflarından 50 öğrenciye Vali Kerem Al, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Defterdarı Niyazi Özkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Neşeli, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Abdulvahap Güven tarafından tabletleri dağıtıldı. Öğrencilere tabletlerini veren Vali Kerem Al, Fatih Projesi kapsamında dağıtılan tabletlerin öğrencilerin başarısının artmasında önemli bir rolü olacağına inandığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğrencilerin tablet sevinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN