Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanlı tezgah

Giriş Tarihi: 25.5.2015
Kanlı tezgah

Aladağ'da MHP'li olduğu öne sürülen 2 kişinin AK Parti Adana Milletvekili Adayı Ramazan Demir'e bıçakla saldırması büyük tepki çekti. Demir'in sağlık durumu hızla iyiye gidiyor

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün gerilim politikası meyvesini verdi. AK Parti milletvekili adayı Ramazan Demir, Büyükşehir çalışanı Faruk Soydan tarafından bıçakla ağır yaralandı. Zanlının arabasında, parçalanmış AK Parti seçim afişleri bulundu. Zanlının, MHP'nin AK Parti afişlerini toplamak için Aladağ'da görevlendirdiği ekipte yer aldığı iddia edildi. Milletvekili adayı Ramazan Demir'in, otomobiliyle önlerini kesen zanlı Faruk Soydan ile Aladağ'da bir madende işçi olarak çalışan Muhammet S., tarafından bıçaklandığı anlaşıldı.

KONVOYUN ÖNÜNÜ KESTİLER

Olay Cumartesi gecesi saat 21.15 civarında meydana geldi. Aladağ'da seçim çalışmalarını tamamladıktan sonra Adana'ya dönmek üzere yola çıkan AK Parti konvoyunun önü ilçe çıkışında MHP bayraklarının bulunduğu bir araç tarafından kesildi. Araçtan inen Faruk Soydan ile Muhammet S., bağırmaya başladı. Bunun üzerine milletvekili adayı Ramazan Demir ile partililer araçtan inerek taşkınlık yapan gençlerin yanına geldi. Tartışma kavgaya dönüşünce iki saldırgan bıçağını çekerek milletvekili adayı Ramazan Demir'i vücudunun üç yerinden bıçakladı.

SAĞLIK DURUMU DÜZELİYOR

Kaçmaya çalışan saldırganlar jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Araçlarında yapılan aramada çok miktarda kesilmiş AK Parti bayrağı, flaması, Başbakan Davutoğlu'nun afişlerinin bulunduğu anlaşıldı. Saldırıda yaralanan Ramazan Demir'e ilk müdahale Aladağ Sağlık Ocağı'nda yapıldı daha sonra ambulansla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Demir burada yapılan ameliyattan sonra geceyi yoğun bakımda geçirdi. Dün sabah servise kaldırılan milletvekili adayının sağlık durumun iyi olduğu ve 1-2 gün içerisinde taburcu olacağı bildirildi.

KARANLIK EMELLER

Olayın olduğu gece Adana'ya gelen Tarım, Orman ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti Adayı Necdet Ünüvar, AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni ve diğer yetkililer hastaneye gelerek bıçaklanan aday hakkında bilgi aldı. Aladağ'da seçim çalışmaları esnasında menfur ve hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldıklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni, "Karanlık emellere sahip olanlara şunu açık ve net şekilde ifade etmek istiyorum ki kendileri neyi amaçlarsa amaçlasınlar, yeni Türkiye yolunda atılan adımları durdurma şansına sahip değiller. Bu saldırının demokrasimize, seçimlerin demokratik ortamda yürütülmesine karşı olduğunu düşünüyoruz" dedi.

GÖZÜNE GİRMEK İÇİN

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün siyasi ortamı germek için son günlerde attığı twetlerin ve açıklamalarının meyvesini AK Parti milletvekili adayına bıçaklı saldırı olarak verdiği öne sürülürken, koyu MHP'li olan ve ASKİ'de işçi olarak çalıştığı belirtilen saldırgan Faruk Soykan'ın Başkan Hüseyin Sözlü'nün gözüne girmek için bıçaklı saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edildi. Saldırganların araçlarında çok miktarda kesilmiş AK Parti bayrağı, flaması ve afişlerinin bulunmasının da bu kişilerin özel olarak görevlendirildiği anlamına geldiği, saldırganların bıçağı biraz daha derine saplamaları halinde milletvekili adayının yaşam şansının zora gireceği öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanlı tezgah
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN