Yakışmıyor başkan

Son zamanlarda attığı tweetlerle ortamın gerilmesine neden olan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bu davranışına bir an önce son vermesi gerektiği belirtildi

Giriş Tarihi: 26.5.2015
Yakışmıyor başkan
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün dilinin freni yok. Ceyhan Belediye Başkanlığı yaparken dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaretlere varan sözler sarf eden ve bu yüzden tazminat ödemeye mahkum olan Hüseyin Sözlü'nün, son günlerde attığı birbirinden ağır sözlerle dolu tweetlerin ortamı gerdiği, bundan etkilenenlerin olumsuz davranış sergilediği ve son yaşanan AK Parti Milletvekili Adayı Ramazan Demir'in bıçaklı saldırıya uğramasının bunun bir göstergesi olduğu belirtildi.

BAŞKAN YENİ'YE GÖNDERME

12 Mayıs tarihinde Yüksek Seçim Kurulu'nun MHP'nin bir afişini yasaklaması üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkla buluşması ve toplu açılış törenlerine atfen bir tweet atan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "YSK MHP'nin kaçak saraylı seçim afişini yasaklamış. Ama kaçak sarayda oturanın seçim propagandası serbest. Sizin adaletinizin anasını seveyim" demişti. AK Parti İl Başkanı Fikret Yeni'nin yaptığı basın açıklamasına da, "Biri açıklama yapmış. 'AKP iki kişiden birinin oyunu alıyordu. Şimdi hedef 3 kişide 2'. Bilmiyor ki anketlerde AKP yüzde 35, yani 'üçün biri'ni alacak" şeklinde bir tweet atan Sözlü'nün ifadesi çok çirkin bulundu.

BELDEN AŞAĞI SÖZLER

21 Mayıs günü attığı bir tweetle AK Partilileri çok kızdıran Hüseyin Sözlü şöyle demişti: "AKP'lilere üst üste 2 öğün kuru fasulye yemenin sindirim açısından zor olacağını birileri dostça söylemeli. Fazla gürültü çıkarıyorlar". Son olarak 22 Mayıs günü bir tivit daha atarak yine AK Partililere hakaret eden Hüseyin Sözlü, "Partimizin İl Başkanı Yusuf Baş merak içinde. Seçimler yaklaştıkça bu AKP'liler niçin adımı zikredip duruyorlar ki Yusuf Yusuf diye" demişti.

SOKAK AĞZI KULLANIYOR

Türkiye'nin en büyük kentlerinden biri olan Adana'nın Büyükşehir Belediye Başkanı'na bu sözleri yakıştıramayanlar, "Gerçekten bir belediye başkanına sokak ağzı ile konuşmak, belden aşağı örnekler vermek yakışmıyor. Üstelik Hüseyin Sözlü'nün yazdıklarından olumsuz etkilenenler işi kan dökmeye kadar vardırıyor. Aladağ'da yaşanan ve AK Parti Milletvekili Adayı Ramazan Demir'in bıçaklanmasına yol açan olay bunun bir göstergesidir. Attığı tweetlerle ortamı geren Sözlü'nün gözüne girmek isteyen bir kişi saldırıyı gerçekleştirdi. Bıçak biraz derine gitse ölüm bile yaşanabilirdi. Başkan Sözlü'nün sözlerine çok dikkat etmesi gerekiyor" denildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakışmıyor başkan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN