Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana 2023'ün marka şehri olacak

Giriş Tarihi: 30.5.2015
Adana 2023'ün marka şehri olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adana'da vatandaşlarla buluştu. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte Valilik ziyaretinin ardından Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan on binlerce Adanalıyı, "Dünyayı kalbura koyup elesek Adanalı gibi yar bulamayız" sözleriyle selamlayan Erdoğan, "Yeni Türkiye yolunda Adana'nın bizimle birlikte yürümesi çok önemli. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi için Adana'nın bizi desteklemesi çok önemli" dedi.

20 KATRİLYON LİRA

Adanalılara 'Allah coşkunuzu, birliğinizi, beraberliğinizi uhuvvetinizi daim etsin' diye seslenen Erdoğan, "Ramazanoğlu beylerinin, Türkmen beylerinin, Karaisa beyin İslam mührünü vurduğu Adana bugün İslam dünyasının en dinamik şehirlerinden biridir. Enerjiden tarıma sanayiden ticarete her alanda Adana 2023 Türkiye'sinin marka şehirlerinden biridir. Bunun için biz Adana'ya 12 yılda 20 katrilyon liralık yatırım yaptık. Birilerinin yaptığı gibi kurusıkı atmak değil, iş yaptık" diye konuştu.

ONLARIN NEZAKETİ BU

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün kendisini karşılamaması ile ilgili de konuşan Erdoğan şunları söyledi: Bunların bizleri gelip karşılamaması sadece ne denli nezaket kurallarına sahip olduklarını gösterir. Hiç önemli değil. Bölücü terör örgütünün desteklediği o partinin başkanları da aynı. Ama öbür yanda MHP'nin Karabük Belediye Başkanı gelip karşıladı, açılış törenine de geldi. Biz nezakete nezaketsizlik yapmayız. Eğer nezaket kurallarına uymuş olsa, Cumhurbaşkanı olarak yapılması gerekenin en güzelini yaparız.

ALLAH'IN ADAMIDIR

Biz size aşığız, biz sizin dertliniziz. Çünkü biz bu ülkede bir sağlıklı nefese devleti feda etmeyi göze almış bir yönetimiz. Geçtiğimiz yıl kaybettiğimiz Murat GÖğebakan'ın ismini verdiğimiz kültür merkezini Ceyhan'da açtık. Cumhurbaşkanı oldum diye Adana'yı bırakmadım. Adım adım izliyorum. Biz hizmet siyaseti yapıyoruz. Birileri Türk milliyetçiğini, Kürt milliyetçiliğini istismar ederek kendine ikbal sağlamaya çalışıyor. Adanalı kül yutar mı çünkü adanalı kimsenin adamı değildir. Adanalı Allah'ın adamıdır. Adanalı adam gibi adamdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana 2023'ün marka şehri olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN