İki kişilik bedene Çanakkale ödülü

Giriş Tarihi: 30.5.2015
İki kişilik bedene Çanakkale ödülü
Kahramanmaraş'ta 15 yıl önce karın bölgelerinden yapışık olarak dünyaya gelen ve tıbben ayrılmaları mümkün olmadığı için tek vücutta yapışık bir hayat süren Ayşe ve Sema Tanrıkulu kardeşler hayallerindeki Çanakkale gezisini, katıldıkları şiir yarışmasında birinci olarak gerçekleştirdiler.

AYRILMALARI MÜMKÜN DEĞİL

Sema ve Ayşe, 15 yıl önce Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Kırmakaya köyünde doğdu. Beş yıllık çocuk özleminin ardından çifte mutluluk yaşayan Hatice ve Yunus Tanrıkulu, bebeklerinin yapışık olarak dünyaya geldiğini öğrenince adeta yıkıldı. Atardamarları bel hizasında birleşen, sindirim sistemleri tek, ayakları iki tane olan siyam ikizleri, hayati tehlike nedeniyle birbirlerinden ayrılamadı. Türkiye'nin ayrılması mümkün olmayan yapışık ikizleri tek bedende çift kimlikle başladıkları yaşamda, büyük zorluklar çekse de kendilerince hep mutlu oldular.

ŞEHİTLERE DUA ETTİLER
Yolderesi Lisesi 9'uncu sınıfına giden Ayşe ve Sema kardeşler Türkoğlu Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Çanakkale Zaferi yıldönümü için liseler arası düzenlenen şiir okuma, kompozisyon ve resim yarışmasına katıldı. 4 kıtalık "Dur Yolcu" adlı şiiri 2'şer kıta olarak birlikte okuyan Sema ve Ayşe Tanrıkulu kardeşler, 20 rakibinden daha güzel okudukları şiirle yarışmada birinci olup Çanakkale gezisi kazandı. Büyük mutluluk yaşadıklarını dile getiren Ayşe ve Sema Tanrıkulu, "Oraya gitmeyi hep arzu ediyorduk. Gittik dua ettik. Hayalimiz gerçekleşti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İki kişilik bedene Çanakkale ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN